TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Wino Praktyczny poradnik

Wino Praktyczny poradnik.

Tajemnice świata wina w przystępnej graficznej formie. Wszystko co chciałabyś wiedzieć o winie, ale wstydzisz się zapytać.

Wino Praktyczny poradnik to dla każdego miłośnika wina książka z gatunku "must have". Przystępnie napisana, bez sommelierskiej terminologii stanowi, moim zdaniem, najlepsze z dostępnych na polskim rynku wydawniczym, wprowadzenie do tajemniczego świata wina. Za rekomendacją niech posłużą także nazwiska autorów - Madeline Puckette i Justin Hammack od lat prowadzą wielokrotnie nagradzany portal „Wine Folly”.

wino-praktyczny-poradnik
Praktyczny poradnik dla miłośników wina opracowany przez Madeline Puckette i Justina Hammacka

Zaprezentowane w czytelnej, graficznej formie informacje na temat degustacji i sposobów podawania wina, łączenia wina z serami, mięsem, warzywami i ziołami oraz wskazówki na co zwracać uwagę, jak wąchać i jak smakować wino pozwalają w przyjemny i szybki sposób przyswoić sobie podstawową wiedzę i zacząć fascynującą  przygodę z winem.

wino-praktyczny-poradnik
Infografiki, diagramy i koła smakowe ułatwiają szybkie znalezienie niezbędnych informacji. Książka zawiera także mapy uprawy winorośli, informacje o gatunkach winogron i wytwarzanych z nich win, porady jak przechowywać wina oraz jak dobrać kieliszki do poszczególnych rodzajów wina. 

wino-praktyczny-poradnik

Jeśli interesujesz się winem albo szukasz idealnego prezentu, ta książka  będzie najlepszym wyborem i źródłem rzetelnie opracowanej wiedzy. Mimo, że premiera książki miała miejsce 1 grudnia 2016, to "Wino. Praktyczny poradnik. Wine Folly" nadal należy do najlepiej sprzedających się tytułów.


Komentarze

 1. Bardzo potrzebna i przydatna książka dla zwykłych miłośników wina. Z chęcią ją poznam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię wino i na pewno taka książka mi się przyda. Albo podpowiem rodzince jak będą szukać dla mnie prezentu;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla każdego wielbiciela win to idealna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukam poradnika sommelierów

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych