Koktajl z melona, pomarańczy i arbuza

Pełne słońca i wspomnień, owocowe smaki soków i koktajli  pitych  na Kubie, w Republice Południowej Afryki, Omanie,  na Sri Lance czy w Arabii Saudyjskiej pozostały w naszej pamięci na zawsze. Chętnie do nich wracamy, bez względu na kraj w którym przychodzi nam mieszkać.
Te smaki to okruchy naszych wspomnień, naszych radości i smutków, naszej tęsknoty za Polską i naszych gorączkowych przygotowań do kolejnego wyjazdu.
Chyba właśnie dlatego tak bardzo urzekła mnie książka Beaty Pawlikowskiej Soki i koktajle świata".
Książka kulinarno - podróżnicza, pełna przepięknych zdjęć i pysznych koktajli, z których część mieliśmy okazję pić na obczyźnie, a inne dopiero zamierzamy przygotować w Polsce.
Ponad 70 przepisów na wszelkiego rodzaju zdrowe, pełne witamin napoje od owocowych do warzywnych to także ogromne możliwości urozmaicenia naszych posiłków i wzbogacenia ich o nowe doznania kulinarne.
Urzekł nas smakiem sok z buraków i  śliwek, ochłodził w upalne dni koktajl z melona i pomarańczy, do którego dodałam jeszcze kawałek arbuza. Woda pomarańczowo - miętowa przypomina mi saudi champagne,  który tak często robiliśmy w Arabii Saudyjskiej.
No cóż - "Soki i koktajle świata" to pozycja obowiązkowa w naszej kulinarnej biblioteczce.

Składniki wg oryginalnego przepisu z książki "Soki i koktajle świata".
  • pół melona
  • sok wyciśnięty z jednaj pomarańczy

Składniki koktajlu, który zrobiłam na bazie powyższego przepisu
  • pół melona miodowego (to ten żółty)
  • pół melona galia
  • sok wyciśnięty z jednej pomarańczy
  • sok wyciśnięty z jednaj mandarynki
  • 1/5 bardzo małego arbuza pozbawianego pestek 
Przygotowanie
Przygotowanie koktajlu jest identyczne w obu wariantach. Melony i arbuza należy pozbawić pestek, a następnie wraz z pozostałymi składnikami zmiksować w blenderze. Opcjonalnie można dodać kilka kostek lodu.

http://platon24.pl/ksiazki/soki-i-koktajle-swiata-98187/

http://platon24.pl/ksiazki/soki-i-koktajle-swiata-98187/


Komentarze

  1. bardzo udane połączanie smaków, kwaskowata pomarańcza bardzo fajnie przełamuje słodki smak melona i arbuza :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: