Karkówka z jabłkami

Karkówka z jabłkami

Przepis na karkówkę pieczoną z jabłkami i cebulą.

Karkówka z jabłkami przepis na karkówkę pieczoną z jabłkami i cebulą. Pieczona karkówka z jabłkami i sokiem jabłkowym jest soczysta i pełna niesamowitego smaku. Ten prosty przepis na karkówkę z jabłkami z piekarnika nie nadwyręży zbytnio Twojego budżetu, a jeśli zostaną Ci resztki karkówki, możesz dodać je do sałatki. Sok jabłkowy nie tylko nadaje karkówce wspaniały smak, ale także sprawia, że ​​jest ono bardziej miękkie. Prawie zawsze zostawiam natarty przyprawami karczek na całą noc w lodówce, ale jeżeli nie masz czasu wystarczy, że mięso będzie się marynować przez 2 godziny. Karkówkę z jabłkami możesz przygotować na głębokiej patelni, w piekarniku albo w wolnowarze. Będzie tak samo pyszna jak wieprzowina po kubańsku (przepis). Pamiętaj, że połączenie wieprzowiny, czosnku i jabłek jest nie z tej ziemi i trudno poprzestać na jednym kawałku, dlatego lepiej przygotować większą porcję karczku z jabłkami i cebulą.

karkowka-z-jablkami
Karkówka z jabłkami przepis na karkówkę pieczoną z jabłkami i cebulą.

Pieczona karkówka z jabłkami

  • 6 plastrów karkówki, każdy o grubości około 2 cm,
  • 1 szklanka tłoczonego chmielonego soku jabłkowego, w ostateczności możesz zastąpić zwykłym tłoczonym sokiem jabłkowym z Jabłek Grójeckich,
  • 3 Jabłka Grójeckie oczyszczone z gniazd nasiennych i pokrojone na ósemki lub plasterki, 
  • 3 średnie cebule pokrojone w półplasterki,
  • 2-3 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę, 
  • 1 łyżeczka mielonej papryki, 
  • 1 łyżka ulubionej przyprawy do wieprzowiny lub majeranku, 
  • mąka do oprószenia mięsa.  
  • sól i pieprz do smaku, 
  • 4-6 łyżek oleju do podsmażenia mięsa,

Karkówka z jabłkami przepis

1. Bardzo lekko rozbij mięso tłuczkiem, tak, aby na całej powierzchni miały jednakową grubość, ale kotlety nie były zbyt cienkie. Po rozbiciu powinny mieć minimum 1,5 cm grubości.  Dzięki temu karkówka równomiernie się upiecze.

2. Mięso natrzyj obficie majerankiem lub przyprawą do wieprzowiny, papryką, pieprzem, solą, czosnkiem i wstaw do lodówki na 2 godziny, a najlepiej na całą noc.

3. Rozgrzej na patelni olej. Mięso oprósz mąką. Na rozgrzanym tłuszczu zrumień mięso, podsmażoną karkówkę przełóż do naczynia do pieczenia. Na patelnie włóż cebulę i smaż 4-5 minut, aż nabierze złotego koloru. Rozłóż cebulę równomiernie na mięsie.

4. Na patelnię włóż oczyszczone z gniazd nasiennych i pokrojone na ósemki lub plasterki jabłka i zalej sokiem jabłkowym. Gotuj około 5 minut.

5. Przełóż jabłka wraz z sokiem do naczynia z mięsem. Nałóż pokrywkę i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 90 minut. Na 15 minut przed końcem pieczenia zdejmij pokrywę.

Udostępnij przepis na karkówkę z jabłkami

Spodobał Ci się przepis karkówka duszona z jabłkami ? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz. Udostępnij ten artykuł na Facebooku lub Instagramie i oznacz nas tagiem #Czteryfajery.
karkowka-z-jablkami
Materiał reklamowy powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Sady Grójeckie.
 

Karkówka z jabłkami z wolnowaru

1. Lekko rozbij mięso tłuczkiem, tak, aby na całej powierzchni miały jednakową grubość. Po rozbiciu powinny mieć minimum 1,5 cm grubości.

2. Mięso natrzyj obficie majerankiem lub przyprawą do wieprzowiny, papryką, pieprzem, solą, czosnkiem i wstaw do lodówki na 2 godziny, a najlepiej na całą noc.

3. Rozgrzej na patelni olej. Mięso oprósz mąką. Na rozgrzanym tłuszczu zrumień mięso, podsmażoną karkówkę przełóż do misy wolnowaru.  Na patelnie włóż cebulę i smaż 4-5 minut, aż nabierze złotego koloru. Rozłóż cebulę równomiernie na mięsie.

4. Na patelnię włóż oczyszczone z gniazd nasiennych i pokrojone na ósemki lub plasterki jabłka i zalej sokiem jabłkowym. Gotuj około 5 minut.

5. Przełóż jabłka wraz z sokiem do wolnowaru.  Ustaw czas (podany niżej czas dotyczy wolnowarów Crock-Pot)

  • opcja LOW 4-5 godzin

6. Na koniec możesz zagęścić sos mąką rozrobioną w kilku łyżkach wody. Przedłuż wówczas czas wolnowarzenia o około 20-30 minut. 

karkowka-z-jablkami
Karkówka z jabłkami

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: