TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Ginger coffee - obrzydliwie skuteczna

Ginger coffee - obrzydliwie skuteczna

Kawa imbirowa

Ginger coffee - obrzydliwie skuteczna kawa imbirowa to stary, sprawdzony przepis na przeziębienia i niestrawność. Po poście Jak się pozbyć.... chrapania pojawiły się pytania czy znamy jakieś inne ajurwedyjskie specyfiki i sposoby radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Za wiele ich nie znamy, ale kilka udało nam się od naszych zaprzyjaźnionych Hindusów już uzyskać. Dostaliśmy m.in. przepis na chukku kappi. W Arabii Saudyjskiej i wielu innych krajach napój ten jest znany pod nazwą ginger coffee i gotowe mieszanki można kupić w niemal każdym sklepie. Z kawą - oprócz nazwy - niewiele ma to wspólnego. Przygotowana z tej mieszanki pseudo kawa ma obrzydliwy, piekący smak, ale nie znam lepszego, opartego na naturalnych składnikach lekarstwa na przeziębienia, gorączkę i niestrawność

Ratowałam się tym po naszym zatruciu shawarmą i jak widać mam się dobrze :) Na nic się jednak zdały próby poprawienia smaku tegoż panaceum poprzez dosładzanie czy dodawanie cynamonu. Smak ma wstrętny, ale...... kto powiedział, że lekarstwo musi być smaczne ?

Należy zawsze pamiętać, że wszelkiego typu zioła i suplementy mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, nasilając lub osłabiając ich działanie. Dlatego wszelkie tego typu preparaty powinny być stosowane po konsultacji z lekarze.
ginger-coffee-obrzydliwie-skuteczna

Ginger coffee przepis

- na dwie porcje czyli na jeden dzień

  • 1/2 łyżeczki kawy mielonej,
  • 1/2 łyżeczki mielonego imbir,
  • 1/2 łyżeczki lub więcej cukru palmowego (można zastąpić brązowym cukrem),
  • 1/2 łyżeczki suszonej lub 6-7 całych liści świeżej bazylii,
  • 1/2 łyżeczki grubo mielonego czarnego pieprzu lub 10-12 ziaren całego pieprzu,
  • 1/4 łyżeczki kuminu lub kminku,
  • 1/4 łyżeczki mielonej kolendry,
  • opcjonalnie 1/4 łyżeczki mielonego długiego pieprzu,
  • opcjonalnie dla poprawienia smaku - po szczypcie mielonych goździków, kardamonu i cynamonu

Ginger coffee jak zrobić

Wszystkie składniki z wyjątkiem mielonej kawy zagotować w 500 ml wody. Dodać kawę i gotować jeszcze około 2 minut. Przecedzić i pić gorące dwa razy dziennie przy pierwszych objawach przeziębienia, gorączce lub niestrawności.
Można przygotować zapas chukku kappi i przechowywać w szczelnym szklanym słoiczku, ale wówczas cukier palmowy dodajemy dopiero podczas przygotowywania napoju.

W Indiach skąd pochodzi ten przepis używa się nieco innej odmiany bazylii a mianowicie ocimum sanctum (święta bazylia) znanej też pod nazwami tulsi lub tulusi. My jednak przygotowywaliśmy chukku kappi ze zwykłej bazylii (Ocimum basilicum) i też podziałało.
W Polsce zarówno tulsi jak i pieprz długi można kupić w sklepach z przyprawami azjatyckimi.
ginger-coffee-obrzydliwie-skuteczna
Ginger coffee - obrzydliwie skuteczna
G
M
T
Y
Funkcja mowy jest ograniczona do 200 znaków

Komentarze

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych