Chipsy z dyni

Chipsy z dyni to doskonała, zdrowa przekąska na popołudnie przed komputerem lub telewizorem. O ile jednak wiele warzyw i owoców można cienko pokroić nożem, o tyle aby przygotować chipsy z dyni nie obejdzie się bez dobrej szatkownicy.

Składniki
  • 2 średniej wielkości dynie (podczas suszenia dynia bardzo się kurczy) z dość miękką nie zdrewniałą skórką
  • opcjonalnie sól i ulubione przyprawy
Przygotowanie
Dynię dokładnie umyć i przekroić na kilka części. Jeśli skóra jest bardzo twarda, to najlepiej skroić ją ostrym nożem. Usunąć pestki i włókna, a następnie poszatkować na cienkie plasterki.
Plastry dyni ułożyć na sitach suszarki. Czas suszenia w przypadku mojej suszarki i plastrów o grubości 1mm wynosi około 4 godzin.
Chipsy z dyni są można też wykorzystać jako dekorację wielu potraw lub zmielić i stosować jako przyprawę.albo zagęszczacz do zup.

Chipsy z dyni
Chipsy z dyni


Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: