Coraz bliżej Święta

Do świąt pozostał już zaledwie miesiąc i jest to czas,  kiedy w naszej kuchni dużo się dzieje. Dużo więcej niż zazwyczaj. Wypróbowywanie nowych przepisów na tradycyjne i nieco mnie tradycyjne potrawy, przygotowanie staropolskiego piernika, a zawodowo wywiady z szefami kuchni - to wszystko powoduje, że magia świąt dopada mnie już w listopadzie, objawiając się.... większą liczbą obowiązków :)
To także okres kiedy chętnie uczestniczę we wszelkich wydarzeniach kulinarnych, będących dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Dużą przyjemność sprawiło mi zaproszenie do udziału w świątecznych warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Sylwię Chrzanowską, finalistkę programu „MasterChef” i zarazem ambasadorkę marki Kohersen Mycook.
Świetne przepisy, możliwość wspólnego gotowania w gronie ludzi pełnych pasji i...  uświadomienie sobie już po raz kolejny, jak ważny jest w kuchni dobry sprzęt, który oszczędza nasz czas.
Podczas warsztatów, niemalże w oka mgnieniu wyczarowaliśmy
Mały, ale wielki - chciałoby się powiedzieć o robocie Kohersen Mycook po stworzeniu tych wszystkich smakołyków. Niewielkie gabaryty i ogrom możliwości tego urządzenia nadal mnie zaskakują, pomimo, że używam go już od dość dawna.
Niedowiarków zapraszam do obejrzenia fotorelacji z warsztatów :)

sernik z białą czekoladą przygotowany w Kohersen Mycook
sernik z białą czekoladą przygotowany w Kohersen Mycook
śledzie w curry
śledzie w sosie curry

Ps. Info dla niewtajemniczonych
Wielofunkcyjny robot kuchenny Kohersen Mycook to wykorzystujące technologię indukcji urządzenie typu All in One (wszystko w jednym). Z takich urządzeń korzystają też szefowie kuchni, aby uniknąć przypalania potraw oraz przygotowując sosy i zupy - krem. Właśnie podczas wywiadu z jednym z nich dowiedziałam, się, że aby zupa z zielonego groszku zachowała swój kolor, wystarczy, że ustawię w robocie temperaturę nie przekraczającą 80 stopni.
Kohersen Mycook z powodzeniem zastępuje kilkanaście innych sprzętów, a dzięki niewielkim gabarytom zmieści się nawet w bardzo małej kuchni.
Gotowanie na parze i gotowanie indukcyjne, przeciery, kremy i purée dla dzieci i niemowląt,  krojenie, siekanie warzyw na surówki i sałatki, mielenie mięsa i kawy, kruszenie lodu, ubijanie piany, śmietany i masła, podsmażanie, zagniatanie ciasta – wszystkie te czynności (i jeszcze kilka innych) wykonuje Kohersen Mycook.  Nie muszę już szukać wagi – jest zintegrowana z robotem. 


warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

warsztaty Kohersen Mycook

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: