TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec

Kiedy po raz kolejny słyszmy w mediach złowrogie słowo "smog" zaczynamy się zastanawiać jak chronić drogi oddechowe. Ale nie tylko one cierpią na skutek zanieczyszczenia powietrza. O ile na twarz możemy założyć maseczkę z filtrem, to znacznie trudniej ochronić skórkę.

Smog jest dla skóry koktajlem niszczycielskim - tlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu, związki metali ciężkich i owiane złą sławą pyły zawieszone PM10 i PM2.5 - to wszystko wchłaniamy przez skórę, która staje się szorstka, szara i zmęczona. Oprócz tego, że smog jest przyczyną wielu poważnych chorób, powoduje też przedwczesne starzenie, zwiększa ryzyko wystąpienia egzemy (źródło: American Academy of Dermatology), trądziku i nadmiernego wysuszenia skóry.

W tej sytuacji coraz więcej firm decyduje się na produkcję kosmetyków minimalizujących szkodliwy wpływ zanieczyszczenia środowiska na skórę. Wśród nich znalazła się polska firma Orientana. Jej produktów, a dokładniej kremu ze śluzem ślimaka i naturalnego balsamu do ust z różą japońską używam od kilku miesięcy. Nie zawierające parabenów, parafiny, oleju mineralnego, wazeliny, silikonów, PEGów, szkodliwych barwników i sztucznych zapachów, wyróżniają się bardzo dobrą jakością, nie zapychają, a dla mojej skóry są wprost idealne.
Aktualnie flagowym produktem Orientana, zapewniającym ochronę przed smogiem jest  krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec. Jego oficjalna premiera miała miejsce 27 listopada br. podczas zorganizowanej przez portal AllAboutLife.pl i prowadzonej przez Beatę Tadlę  konferencji prasowej "Smog a nasze zdrowie". Na konferencji obecna była także Anna Wasilewska, właścicielka marki Orientana.

Krem ochronny anti pollution Moringa i Cytryniec, Orientana


Główne składniki aktywne kremu aktywnie ochronnego anti-pollution to ekstrakt z nasion moringi i ekstrakt z cytryńca.
  • Drzewo moringa nazywane też "drzewem życia" naturalnie występuje w tropikalnych i subtropikalnych regionach Azji Południowej,  gdzie od lat wykorzystywane jest w tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B, witaminy C, prowitaminy A, witaminy K, manganu i białka oraz innych niezbędnych składników odżywczych. Sproszkowane liście drzewa moringa są stosowane jako zamiennik mydła. Wykorzystuje się je także w kuchni, jako dodatek do curry i sosów. Moringa zawiera aż 46 silny przeciwutleniaczy odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. Ekstrakt z moringi działa ochronnie na skórę, tworząc na powierzchni barierę zapobiegającą wnikaniu do organizmu obecnych w zanieczyszczonym powietrzu toksycznych związków.
  • Cytryniec pochodzi z północnych i północno-wschodnich Chin (Mandżuria). Jagody cytryńca zaliczane są do grupy 50 podstawowych roślin dalekowschodniej medycyny ludowej. Z owoców  sporządza się konfitury i dżemy. Sok stosowany jest jako dodatek smakowy do win, a napar z kory i liści może zastąpić herbatę. Owoce cytryńca są bogatym źródłem składników biologicznie aktywnych -  witamin (C i E), kwasów organicznych, sacharydów, wapnia, magnezu, żelaza, manganu, zawierają też cenny olejek eteryczny i silne antyutleniacze. Olejek z cytryńca działa na skórę nawilżająco, ujędrniająco i regenerująco oraz łagodzi podrażnienia.
Krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec ze swoich zadań wywiązuje się doskonale. Skóra jest dobrze odżywiona, miękka, gładka i delikatna. Odzyskuje zdrowy, promienny wygląd. Krem dobrze się nakłada i rozprowadza. Stosowany na dzień szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Można go bezpiecznie używać pod makijaż. Krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec skutecznie nawilża skórę, zabezpieczając ją  przed przesuszeniem na skutek przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jednocześnie odżywia i chroni cerę przed wpływem dymu papierosowego i zanieczyszczanego powietrza oraz łagodzi podrażnienia.
Krem mogą stosować także dzieci i młodzież.

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana

Oprócz premiery kremu aktywnie ochronnego anti-pollution Moringa i Cytryniec podczas konferencji eksperci - dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz (Medicover), Dorota Pajączkowska (Nissan) i Mariusz Pitura, autor kampanii pierwszadobabezsmogu.pl omówili wpływ smogu na nasze zdrowie i  możliwości jego ograniczenia.  Nie sposób w tak krótkim artykule przytoczyć wszystkich informacji, pozwolę więc sobie na krótkie podsumowanie.

Krem ochronny anti-pollution Moringa i cytryniec, Orientana

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana

Jak smog wpływa na skórę:

  • zawarte w smogu toksyny, pyły i kurz wysuszają skórę, uszkadzają naturalną barierę ochronną, a osadzając się na skórze utrudniają jej oddychanie.
  • jak podaje American Academy of Dermatology smog zwiększa ryzyko wystąpienia egzemy, atopowego zapalenia skóry i trądziku.
  • naruszona na skutek kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem bariera ochronna skóry, nie zapewnia dostatecznej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (mróz, deszcz, śnieg, wiatr)
  • konsekwencją oddziaływania smogu jest przedwczesne starzenie się, powstawanie zmarszczek i  przebarwień oraz utrata jędrności, 
Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana
Dodatkową atrakcją było wyciskanie zdrowych soków z wykorzystaniem wolnoobrotowych wyciskarek Philipiak Milano oraz testy elektrycznego Nissana LEAF, który w Europie zadebiutował w styczniu tego roku.

wyciskarki wolnoobrotowe Philipiak Milano

Nissan Leaf

Komentarze