Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec

Kiedy po raz kolejny słyszmy w mediach złowrogie słowo "smog" zaczynamy się zastanawiać jak chronić drogi oddechowe. Ale nie tylko one cierpią na skutek zanieczyszczenia powietrza. O ile na twarz możemy założyć maseczkę z filtrem, to znacznie trudniej ochronić skórkę.

Smog jest dla skóry koktajlem niszczycielskim - tlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu, związki metali ciężkich i owiane złą sławą pyły zawieszone PM10 i PM2.5 - to wszystko wchłaniamy przez skórę, która staje się szorstka, szara i zmęczona. Oprócz tego, że smog jest przyczyną wielu poważnych chorób, powoduje też przedwczesne starzenie, zwiększa ryzyko wystąpienia egzemy (źródło: American Academy of Dermatology), trądziku i nadmiernego wysuszenia skóry.

W tej sytuacji coraz więcej firm decyduje się na produkcję kosmetyków minimalizujących szkodliwy wpływ zanieczyszczenia środowiska na skórę. Wśród nich znalazła się polska firma Orientana. Jej produktów, a dokładniej kremu ze śluzem ślimaka i naturalnego balsamu do ust z różą japońską używam od kilku miesięcy. Nie zawierające parabenów, parafiny, oleju mineralnego, wazeliny, silikonów, PEGów, szkodliwych barwników i sztucznych zapachów, wyróżniają się bardzo dobrą jakością, nie zapychają, a dla mojej skóry są wprost idealne.
Aktualnie flagowym produktem Orientana, zapewniającym ochronę przed smogiem jest  krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec. Jego oficjalna premiera miała miejsce 27 listopada br. podczas zorganizowanej przez portal AllAboutLife.pl i prowadzonej przez Beatę Tadlę  konferencji prasowej "Smog a nasze zdrowie". Na konferencji obecna była także Anna Wasilewska, właścicielka marki Orientana.

Krem ochronny anti pollution Moringa i Cytryniec, Orientana


Główne składniki aktywne kremu aktywnie ochronnego anti-pollution to ekstrakt z nasion moringi i ekstrakt z cytryńca.
  • Drzewo moringa nazywane też "drzewem życia" naturalnie występuje w tropikalnych i subtropikalnych regionach Azji Południowej,  gdzie od lat wykorzystywane jest w tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Jest bogatym źródłem witamin z grupy B, witaminy C, prowitaminy A, witaminy K, manganu i białka oraz innych niezbędnych składników odżywczych. Sproszkowane liście drzewa moringa są stosowane jako zamiennik mydła. Wykorzystuje się je także w kuchni, jako dodatek do curry i sosów. Moringa zawiera aż 46 silny przeciwutleniaczy odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. Ekstrakt z moringi działa ochronnie na skórę, tworząc na powierzchni barierę zapobiegającą wnikaniu do organizmu obecnych w zanieczyszczonym powietrzu toksycznych związków.
  • Cytryniec pochodzi z północnych i północno-wschodnich Chin (Mandżuria). Jagody cytryńca zaliczane są do grupy 50 podstawowych roślin dalekowschodniej medycyny ludowej. Z owoców  sporządza się konfitury i dżemy. Sok stosowany jest jako dodatek smakowy do win, a napar z kory i liści może zastąpić herbatę. Owoce cytryńca są bogatym źródłem składników biologicznie aktywnych -  witamin (C i E), kwasów organicznych, sacharydów, wapnia, magnezu, żelaza, manganu, zawierają też cenny olejek eteryczny i silne antyutleniacze. Olejek z cytryńca działa na skórę nawilżająco, ujędrniająco i regenerująco oraz łagodzi podrażnienia.
Krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec ze swoich zadań wywiązuje się doskonale. Skóra jest dobrze odżywiona, miękka, gładka i delikatna. Odzyskuje zdrowy, promienny wygląd. Krem dobrze się nakłada i rozprowadza. Stosowany na dzień szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Można go bezpiecznie używać pod makijaż. Krem aktywnie ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec skutecznie nawilża skórę, zabezpieczając ją  przed przesuszeniem na skutek przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jednocześnie odżywia i chroni cerę przed wpływem dymu papierosowego i zanieczyszczanego powietrza oraz łagodzi podrażnienia.
Krem mogą stosować także dzieci i młodzież.

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana

Oprócz premiery kremu aktywnie ochronnego anti-pollution Moringa i Cytryniec podczas konferencji eksperci - dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz (Medicover), Dorota Pajączkowska (Nissan) i Mariusz Pitura, autor kampanii pierwszadobabezsmogu.pl omówili wpływ smogu na nasze zdrowie i  możliwości jego ograniczenia.  Nie sposób w tak krótkim artykule przytoczyć wszystkich informacji, pozwolę więc sobie na krótkie podsumowanie.

Krem ochronny anti-pollution Moringa i cytryniec, Orientana

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana

Jak smog wpływa na skórę:

  • zawarte w smogu toksyny, pyły i kurz wysuszają skórę, uszkadzają naturalną barierę ochronną, a osadzając się na skórze utrudniają jej oddychanie.
  • jak podaje American Academy of Dermatology smog zwiększa ryzyko wystąpienia egzemy, atopowego zapalenia skóry i trądziku.
  • naruszona na skutek kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem bariera ochronna skóry, nie zapewnia dostatecznej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (mróz, deszcz, śnieg, wiatr)
  • konsekwencją oddziaływania smogu jest przedwczesne starzenie się, powstawanie zmarszczek i  przebarwień oraz utrata jędrności, 
Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec

Krem ochronny anti-pollution Moringa i Cytryniec, Orientana
Dodatkową atrakcją było wyciskanie zdrowych soków z wykorzystaniem wolnoobrotowych wyciskarek Philipiak Milano oraz testy elektrycznego Nissana LEAF, który w Europie zadebiutował w styczniu tego roku.

wyciskarki wolnoobrotowe Philipiak Milano

Nissan Leaf

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: