TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Magia polskich ziół

Magia polskich ziół

recenzja książki Patrycji Machałek.


Magia polskich ziół często jest  niedoceniana,  bo to przecież takie pospolite rośliny. A szkoda, bo mają w sobie ogromny potencjał, z którego chętnie korzystały nasze babcie i dziadkowie. W przeszłości umiejętności przygotowywania ziołowych mikstur były uważane za magiczne, a tych, którzy je posiadali, często uznawano za czarowników i wiedźmy. Współczesne zielarstwo już od dłuższego czasu przywraca naszym rodzimym roślinom leczniczym należną im rangę. W ten trend doskonale wpisuje się Patrycja Machałek, autorka książek Siła ziół oraz niedawno wydanej Magia polskich ziół.

magia-polskich-ziol
Recenzja książki Patrycji Machałek Magia polskich ziół

Magia polskich ziół  - Patrycja Machałek

Nowa książka Patrycji Machałek to nie tylko skarbnica receptur, ale też kopalnia wiedzy na temat właściwości ziół i ich symboliki. Przystępnie, i co nie mniej ważne, bardzo ciekawie napisany przewodnik dla początkujących adeptów zielarstwa  i zarazem zbiór  przepisów na lecznicze napary, syropy i naturalne kosmetyki, które można samodzielnie przygotować. Ich ogromną zaletą jest prostota wykonania i łatwy dostęp składników, które bez problemu znajdziesz na pobliskich łąkach i w lasach, a w ostateczności kupisz w sklepie zielarskim.
Warto przy tym pamiętać, że dziko rosnące rośliny dostarczają organizmowi znacznie większych porcji niezbędnych witamin i minerałów niż ich hodowlane odpowiedniki. Wystarczy porównać smak dziko rosnącej mięty z tą, którą kupujesz w doniczce w hipermarkecie.
Książka Patrycji Machałek zawiera też podstawowe informacje o metodach przetwarzania ziół, w tym technikach przygotowywania naparów, odwarów, maceratów czy nalewek, oraz stosowania preparatów ziołowych na różne dolegliwości i problemy kosmetyczne.

Magię polskich ziół z przyjemnością mogę dodaję do mojej kolekcji. To interesująca i pomocna książka z której zamierzam często korzystać.

Magia polskich ziół

Komentarze