Kuchnia wege dla zabieganych

Kuchnia wege dla zabieganych 

Recenzja książki  Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych autorstwa Chloe Sucree

Kuchnia wege dla zabieganych i tych wszystkich, którzy żyją w ciągłym niedoczasie bywa czasami trudna. Chociaż przepisów na dania wegetariańskie i wegańskie można znaleźć tysiące, to kłopotliwe jest usystematyzowanie wiedzy o tym, w jaki sposób zaoszczędzić czas i nie marnować jedzenia, a jednocześnie nie zaprzestać zdrowego odżywiania, sięgając po fast foody, także te wegańskie.

kuchnia-wege-dla-zabieganych

 Książka Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych może się w takim przypadku okazać niezwykle pomocna. Jej autorka, Chloe Sucree, jak sama o sobie pisze odkryła: "moc „leczenia” poprzez prostą, sezonową i prawdziwą dietę. Wyeliminowała z diety przetworzoną żywność, gluten i rafinowane cukry i zaczęła koncentrować się na spożywaniu większej ilości warzyw (zwłaszcza zielonych liściastych) oraz sezonowych owoców, nasion, orzechów, zbóż."

I takie właśnie przepisy oparte na sezonowej kuchni roślinnej znajdziesz w jej książce. Proste, ale smaczne potrawy dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, możliwe do przygotowania w krótkim czasie., zazwyczaj nie przekraczającym 30 -40 minut.

Raz na tydzień, to książka, która  ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę dla wszystkich, żyjących w ciągłym biegu, między pracą i domem. Chloe Sucree uczy w niej metody Batch Cooking polegającej na planowaniu i  przygotowywaniu  zdrowych, domowych, prostych posiłków na cały tydzień w zaledwie jedno popołudnie. Po lekturze tej książki będziesz wiedziała, w jaki sposób zoptymalizować spędzony w kuchni czas, jak oszczędzać pieniądze, planować zakupy poszczególnych grup produktów i jak unikać marnowania żywności. 

I na koniec, pozornie mało istotny, ale ważny z punktu widzenia użytkownika szczegół. Oprócz standardowego indeksu przepisów, książka zawiera też indeks składników, ułatwia to wyszukiwanie przepisów, które je zawierają. Mała rzecz, a cieszy :)

kuchnia-wege-dla-zabieganych
Tytuł: Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych
Autorka: Chloe Sucree
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2021
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256


Komentarze

  1. I u mnie dzisiaj pojawiła się ta książka. Cenna pozycja dla wegan i do tego zabieganych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem jej bardzo ciekawa. Takie planowanie bardzo by mi się przydało. Wracamy do korzystania z sezonowych produktów. Bardzo zdrowe podejście.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: