Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami

Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami

Najlepszy przepis na naleśniki z indyjskim farszem. 

Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami są świetną alternatywą dla tradycyjnych krokietów. Do tych naleśników najlepsze jest drobno pokrojone jest mięso z rosołu. Przygotowałam z niego indyjski farsz z dodatkiem batata i curry. Z takim farszem robię również indyjskie pierożki samosa . Krokiety z mięsem z rosołu i warzywami, mocno doprawione curry to u nas bardzo lubiane danie. Zazwyczaj mam w zamrażalniku solidną porcję naleśników z mięsem i warzywami, wystarczy podgrzać je na patelni lub w piekarniku i szybki, gorący obiad lub kolacja są gotowe w kilkanaście minut. Jeśli zdarza Ci się zastanawiać co zrobić z mięsem z rosołu, to przygotuj te pyszne naleśniki z indyjskim farszem.

nalesniki-z-miesem-z-rosolu-i-warzywami
Pyszne naleśniki z indyjskim farszem z mięsa z rosołu i warzyw na obiad lub ciepłą kolację.
 

Ciasto na naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami

proporcje na 8-10 sztuk dość dużych naleśników z solidną porcją farszu.

  • 1 czubata szklanka mąki pszennej uniwersalnej
  • 3 jajka
  • 1 szklanka mleka
  • 1 szklanka wody gazowanej, ale jak akurat nie macie to można dodać wodę z kranu 
  • 4 łyżki rozpuszczonego masła lub oleju np. rzepakowego lub słonecznikowego
  • szczypta soli 

Farsz do naleśników

  • 250 - 300 g mięsa z rosołu 
  • 1 drobno pokrojona czerwona cebula 
  • 1 średnia marchewka,
  • 1 czerwona papryka pokrojona w maleńką kostkę
  • opcjonalnie 1 papryczka chili drobno posiekana
  • 1 mały batat (ok. 200 g) 
  • 3-4 łyżki przyprawy curry 
  • sól i pieprz do smaku 
  • opcjonalnie 1 łyżeczka garam masala, jest dostępna m.in. w sklepie Kuchnie Świata

nalesniki-z-miesem-z-rosolu-i-warzywami

Jak zrobić farsz do naleśników

1. W lekko osolonej wodzie ugotuj do miękkości batata (zajmie to około 30-40 minut), obierz go ze skórki i odłóż do ostygnięcia. Zimnego batata rozgnieć dokładnie widelcem.

2. Mięso z rosołu bardzo drobno posiekaj. Marchewkę zetrzyj na tarce o grubych oczkach, a cebulę i oba rodzaje papryki pokrój w malutką kostkę.

3. Na patelnię wlej niewielką ilość oleju i lekko podsmaż cebulę. Kiedy cebula zacznie przybierać jasnozłoty kolor, dodaj startą na tarce marchewkę i pokrojoną w małą kostkę paprykę i chili. Smaż kolejne 3-4 minuty. 

4. Dodaj mięso, rozgniecionego batata, przyprawy i stale mieszają smaż po kolejne 4-5 minut.

    Najlepszy przepis na naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami

    1. Do miski albo blendera wsyp mąkę, dodaj jajka, mleko i wodę. Miksuj przez 2-3 minuty, do chwili kiedy w masie nie ma już grudek. Dodaj olej lub masło, szczyptę soli i miksuj przez chwilę, aż składniki się połączą.

    2. Odstaw ciasto na około pół godziny, żeby odpoczęło. Nie jest to niezbędne, ale dzięki temu ciasto na naleśniki ma lepszą konsystencję.

    3. Naleśniki smażę na mocno nagrzanej patelni. Czas nagrzewania patelni będzie się różnił w zależności od grubości dna. Patelnie z bardzo grubym dnem nagrzewają się około 3 minut, cieńsze odpowiednio krócej. 

    nalesniki-z-miesem-z-rosolu-i-warzywami
    Do smażenia naleśników najlepiej sprawdzają się patelnie z powłoką nieprzywierającą.

    4. Najpierw rozgrzej patelnię na średniej mocy palnika albo na płytce, kiedy jest już bardzo gorąca zwiększ płomień do maksimum i nagrzewaj jeszcze przez kilkanaście sekund. Tego etapu nie możesz pominąć, to warunek dobrze usmażonych naleśników.

    5. Teraz zaczynamy smażenie. Rozgrzaną patelnię zdejmij z palnika. Jedną ręką trzymaj uchwyt patelni, drugą wlej taką porcję ciasta, aby pokryła powierzchnię cienką warstwą. Wlewając ciasto naleśnikowe kołyszę patelnią na wszystkie strony, żeby ciasto rozprowadzić równomiernie. Powyższe czynności staram się wykonywać szybko, aby patelnia nie wystygła. 

    6. Odstaw patelnię na palnik i smaż naleśnik niespełna minutę po czym odwróć go przy pomocy łopatki na drugą stronę i smaż kolejne 30-45sekund. Im grubsze dno patelni tym dłuższy czas smażenia. 

    7. Na każdy naleśnik nałóż porcję farszu i uformuj kopertę albo zwiń w rulon, jak krokiety. Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami z dodatkiem curry możesz dodatkowo panierować w jajku i w bułce, ale nie jest to konieczne. 

    Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami w stylu indyjskim możesz podgrzewać na patelni lub w piekarniku. Nadają się też do zamrażania.  

    Dla dociekliwych - Naczynie na zdjęciu to patelnia marki Kohersen z powłoką Diamond Black Cube. Powłoka znajduje się tuż pod siatką ze stali nierdzewnej, która tworzy wzór przypominający plaster miodu. Takie rozwiązanie chroni powłokę przed uszkodzeniem np. widelcem i jednocześnie zapobiega przywieraniu potraw. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie producenta www.kohersen.pl

    Spodobał Ci się przepis na naleśniki z farszem z mięsa z rosołu i warzyw ? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz. Udostępnij ten przepis w mediach społecznościowych i oznacz nas tagiem #Czteryfajery. 

    nalesniki-z-miesem-z-rosolu-i-warzywami
    Naleśniki z mięsem z rosołu i warzywami.
     

    Komentarze

    1. Dodatek curry do farszu muszę koniecznie wykorzystać. Jednak najbardziej zaciekawiła mnie ta patelnia. Jesteś z niej zadowolona? Czy jak smażysz to nie przywierają te naleśniki?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Tak, bardzo równomiernie się nagrzewa, potrawy nie przywierają i dzięki temu że ma tą metalową siatkę Black Cube można na niej używać tradycyjnych sztućców. Jak chcesz się dowiedzieć więcej to wejdź na stronę Kohersen

        Usuń
    2. Naleśniki przygotowane na tej patelni muszą smakować wyjątkowo.

      OdpowiedzUsuń
    3. Najlepsza utylizacja gotowanego mięsa to naleśniki z farszem lub krokiety.

      OdpowiedzUsuń
    4. U nas naleśniki przeważnie na słodko ale takie też są przepyszne :D

      OdpowiedzUsuń
    5. Mięsożercy na pewno będą zadowoleni :)

      OdpowiedzUsuń

    Prześlij komentarz

    Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

    Formularz kontaktowy

    Nazwa

    E-mail *

    Wiadomość *


    Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

    Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


    Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

    Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

    A teraz ugotujmy coś wspólnie
    Ola i Paweł

    Znajdziesz nas tutaj

    Znajdziesz nas tutaj: