TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Wypad w góry? Bardzo chętnie

Wypad w góry? Bardzo chętnie! 

Należy się nam trochę odpoczynku, prawda? Możliwe, że nawet więcej niż trochę, ale na to nie każdy może sobie pozwolić. Natomiast na przyjemny wypad na weekend za miasto? Czemu nie. Czy to we dwójkę, czy z dziećmi u boku, albo w gronie przyjaciół, takie krótkie „ładowanie akumulatorów” bardzo dobrze robi na psychikę. Możliwych destynacji jest wiele, aczkolwiek jednym z najczęstszych kierunków są góry. I to o każdej porze roku. 

wypad-w-gory-bardzo-chetnie

 Stolica Podhala czeka 

Wspomniana „stolica” to nic innego, jak Zakopane. Miasto z wieloletnią tradycją turystyczną, które swymi atrakcjami przyciąga małych i dużych, dzieci i dorosłych. Dla każdego coś miłego? Oj, tak. Piesze wędrówki, zwiedzanie, przechadzki urokliwymi uliczkami, wypad do pobliskich wsi i bacówek. To klasyczne zajęcia, ale jest ich przecież dużo więcej. Baza turystyczna jest nakierowana na jak najszersze zaspakajanie potrzeb odwiedzających miasto. Obok tradycyjnych kuligów przez lasy śmigają skutery śnieżne (w lecie quady), obok ciupag w zbójnickim świszczą pociski na polu do paintballu. Do tego kina, muzea i wystawy dla dorosłych i dzieci, termy i aquapark, że nie wspomnimy o nieśmiertelnych Krupówkach i Kasprowym. 

Wystarczy tylko wstać rano, wrzucić coś na przysłowiowy ruszt i ruszać w świat. Co wrzucić? Tu może być mały problem. Dlaczego? 

Śniadanie to podstawa 

Znaczna część dietetyków uważa, że śniadanie to podstawowy posiłek dnia. Ciężko się bez niego obyć i smutno, gdy nie należy do najsmaczniejszych. A właśnie jeśli chodzi o śniadania Zakopane z dowozem nie zawsze pokazuje się z najlepszej strony. W hotelach raczej nie można na nie narzekać, ale w mniejszych pensjonatach, domach noclegowych, na prywatnych kwaterach i w apartamentach bywa już różnie. O poranku zdecydowanie ciężko znaleźć knajpkę serwującą ciepły posiłek, samemu robić też się nie chce, bo urlop swoje prawa ma. A gdyby tak... zamówić? Z dowozem? Pomysł prosty, sprawdzony przecież przy obiadach i kolacjach, coraz chętniej wykorzystywany, zwłaszcza w dużych miastach. W Zakopanem również nie ma z tym problemu – zadbał o to serwis śniadania Zakopane z dowozem właśnie w tych posiłkach specjalizujący się. Dodajmy, że sama firma ma duże tradycje w kateringu, zajmuje się nim od kilkunastu lat. Opcja dowozu jest stosunkową nowością, ale przyjętą bardzo ciepło. To ciepło jest dosłowne, bo śniadania można zamówić dosłownie jeszcze parujące. Klasyczne dania, które lubi niemal każdy – jajecznica na masełku, kiełbaski z regionalnych masarni, naleśniki z owocami. Do tego oczywiście sałatki, serki, warzywa, pasztety i inne smakowitości w dużym wyborze. Wystarczy parę kliknięć na stronie internetowej, by o wybranej godzinie dostarczono śniadanko pod same drzwi. Tak zaczynając dzień ma się siłę, by z atrakcji Zakopanego korzystać pełną piersią. Albo zdrzemnąć się trochę, bo w końcu to wasz czas wolny i możecie go spędzić tak, jak macie ochotę. 

Artykuł sponsorowany.

Komentarze

  1. Taka opcja to fajna sprawa jeśli w miejscu zakwaterowania nie ma opcji śniadań. Często wybieramy kwatery prywatne czy apartamenty na wypady gdziekolwiek. I wtedy wyżywienie musimy sobie zapewnić we własnym zakresie. Taka dostawa śniadania pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu:-) Warto wiedzieć o takiej stronie:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest dobra opcja asekuracyjnie. Czasami trzeba skorzystać. I wtedy mamy taki serwis.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zazwyczaj przy wyjazdach bierzemy pokoje od razu ze śniadaniem ale jeśli kiedyś się zdarzy inaczej to będę już wiedzieć gdzie szukać jedzonka.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych