Dobry nawilżacz z oczyszczaczem powietrza

Dobry nawilżacz z oczyszczaczem powietrza

Jak wybrać oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Dobry nawilżacz z oczyszczaczem powietrza to jedna z najskuteczniejszych metod łagodzenia objawów alergii, przeziębienia i grypy oraz innych dolegliwości ze strony układu oddechowego. Połączenie w jednym urządzeniu funkcji oczyszczacza i nawilżacza powietrza zapewnia możliwość oddychania czystym powietrzem o optymalnym poziomie wilgotności. Jestem alergikiem, więc od ponad dwóch lat korzystam z oczyszczacza powietrza Roger Stadler Form. Niedawno dołączył do niego nowszy model Roger 2 oraz bardzo wydajny nawilżacz z oczyszczaczem powietrza „George”.  Opisałam je w artykułach Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla alergika oraz  Czy warto kupić oczyszczacz powietrza.

Skuteczny nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza sprawdzi się nie tylko zimą, kiedy na skutek ogrzewania wysuszone powietrze wywołuje drapanie w nosie i w gardle oraz uczucie "piasku" w oczach. Dzięki obracającym się w wodzie dyskom eliminuje też kurz i roztocza oraz wszechobecny zimą smog. 

dobry-nawilzacz-z-oczyszczaczem-powietrza
Nawilżacz z oczyszczaczem powietrza George szwedzkiej firmy Stadler Form.

Dobry nawilżacz z oczyszczaczem komu się przyda

To uniwersalne, wielofunkcyjne urządzenie zmniejsza poziom alergenów i innych zanieczyszczeń w powietrzu, odpowiednio je nawilża, a także może pełnić rolę aromatyzera. Doskonale sprawdza się w przypadku alergii, przeziębień, podrażnionych błon śluzowych nosa i gardła oraz  nadmiernie suchego powietrza. Tym samym w XXI wieku stało się sprzętem niezbędnym w każdym domu.

 • Przeziębienia i podrażnienia dróg oddechowych
Oczyszczanie i nawilżanie powietrza pomaga złagodzić objawy przeziębienia i dolegliwości ze strony układu oddechowego, usuwając z powietrza czynniki drażniące drogi oddechowe. Odpowiedni poziom wilgotności może także złagodzić dyskomfort związany z przeziębieniami lub grypą, zmniejszając dokuczliwość objawów i zapobiegając suchości oraz drapaniu w nosie i gardle.
 • Astma i alergie

Pyłki roślin, roztocza kurzu domowego czy pleśni atakują nasz organizm niezależnie od pory roku. Alergeny te są przenoszone na cząsteczkach unoszących się w powietrzu, często tak małych, że zostają zawieszone na wiele godzin. Jesienią, zimą i wczesną wiosną  do czynników niszczących zdrowie każdego człowieka dołącza smog. Aby skutecznie je usunąć niezbędny jest dobry oczyszczacz powietrza. 

 • Suche powietrze 

Gdy powietrze jest zbyt suche, zwłaszcza zimą, gdy grzejnik jest włączony, może powodować podrażnienia nosa, gardła i oczu oraz zaostrzyć dolegliwości układu oddechowego, w tym astmę, zapalenie oskrzeli i zapalenie zatok. Ponadto w odpowiednio nawilżonym powietrzu cząsteczki kurzu i pyłów zawieszonych lepiej wiążą się ze sobą, co zapobiega ich rozpraszaniu i powoduje mniej podrażnień.

dobry-nawilzacz-z-oczyszczaczem-powietrza

Jak działa nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 

Zasady działa tego urządzenia doskonale wyjaśnia artykuł "Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza czy oczyszczacz powietrza" opublikowany na stronie Stadler Form

Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza jest hybrydą - urządzeniem 2 w 1. Suche i zanieczyszczone powietrze jest zasysane do wewnątrz i przepuszczane przez tarcze, które obracają się w wodzie. Powietrze nie tylko nasyca się cząsteczkami wody, ale także wypłukują się z niego zanieczyszczenia i niektóre gazy. Nawilżone i oczyszczone powietrze jest następnie wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. W suchym środowisku, nawilżacze z funkcją oczyszczania tworzą zdrowy klimat, oczyszczając i nawilżając jednocześnie powietrze. Praca takiego urządzenie może zmniejszyć podrażnienia gardła, pomóc w nasyceniu wilgocią suchego powietrza i złagodzić problemy z drogami oddechowymi czy zatokami nosowymi. Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 wypłukuje z powietrza cząstki stałe, takie jak pyłki kwiatowe, sierść zwierząt, odchody roztoczy dzięki czemu może również przynieść pożądaną ulgę osobom cierpiącym na alergie. Może łagodzić objawy związane z alergią, które nasilają się pod wpływem zanieczyszczonego powietrza i umożliwia łatwiejsze oddychanie i spokojniejszy sen. Urządzenia 2 w 1 mogą również eliminować niektóre zapachy z powietrza. Tak więc zapewniają lepsze samopoczucie i poprawiają witalność.

Nawilżacz z oczyszczaczem powietrza George Stadler Form filtruje ponad 66% wszystkich cząstek z powietrza w ciągu 30 minut i usuwa praktycznie wszystkie zapachy w ciągu godziny.  Jego parametry techniczne przedstawiają się następująco: 

dobry-nawilzacz-z-oczyszczaczem-powietrza
Dane techniczne nawilżacza z funkcją oczyszczania powietrza George pochodzą ze strony firmy Stadler Form, z którą współpracowałam opracowując artykuł.

 • Wydajność(do) 400 g/h 
 • Wielkość pomieszczenia (nawilżanie) 60 m2 / 150 m3 
 • Wielkość pomieszczenia (oczyszczanie) 49 m2 / 122 m3 
 • Poziomy pracy 4 
 • Właściwości 
  • Technologia Adaptive Humidity™ 
  • Cyfrowy higrostat
  • Oszczędność energii 
  • Tryb automatyczny 
  • Cicha praca gwarantuje spokojny sen
  • Dozownik zapachów pozwala wykorzystać oczyszczacz z nawilżaczem jako aromatyzer powietrza
  • Tryb czyszczenia 
  • Zestaw tarcz i zasobnik wody można myć w zmywarce 
  • Zmywalny filtr powietrza ogranicza wydatki związane z eksploatacją urządzenia
 • Moc 3 – 23 W 
 • Wymiary 315 x 418 x 215 mm 
 • Waga 5,1 kg 
 • Pojemność zbiornika - 3,2 litra
 • Poziom hałasu  27 – 48 dB(A)

Źródła: 

1. Humidifiers and health, https://medlineplus.gov/ency/article/002104.htm 
2. Dane techniczne pochodzą ze strony producenta www.stadler-form.pl
3. Alergeny wziewne, dr med. Monika Świerczyńska-Krępa
Materiał powstał w ramach współpracy i konsultacji z marką Stadler Form. 

dobry-nawilzacz-z-oczyszczaczem-powietrza
Dobry nawilżacz z oczyszczaczem powietrza

Komentarze

 1. Bardzo przydatne urządzenie. Zwłaszcza teraz zimą, kiedy są problemy z suchym powietrzem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz jak byłam chora to bardzo mi pomógł oczyszczacz powietrza. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jaki ma wpływ na nasze zdrowie...Tak naprawdę przydałoby się kilka w domu :-)Ten model bardzo pięknie się prezentuje:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie urządzenie dla mnie. Suche powietrze zimą faktycznie jest uciążliwe.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas jest tak suche powietrze w mieszkaniu ,że mam wrażenie, iż moje oczy i powieki kompletnie się nie rozumieją. Normalnie czuję czasami jak mrugam oczami i te moje biedne powieki ocierają o suche gałki oczne ! Pomijam już o alergikach w domu. Model jest piękny i komponuje się na pewno z każdym wnętrzem. Przydatny dla wszystkich, którzy zmagają się z problemami układu oddechowego!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielofunkcyjność i ciekawy,ładny design sprawia, że chciałabym mieć to urządzenie w swoim domu.Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza jest mi szczególnie potrzebny zimą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne urządzenie dla alergików naprawdę. Nie wyobrażam już sobie żyć bez niego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dziecka mam alergię/astmę, ale przyznam, że nigdy z takich narzędzi nie korzystałam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: