Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Malakser i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800 – test urządzenia

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU łączy najczęściej wykorzystywane funkcje w jednym kompaktowym urządzeniu, które zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. Ostre jak brzytwa noże, duża moc i duża pojemność zapewniają wyjątkową wydajność i pozwalają szybko przygotować surówki lub sałatki, koktajle, zupy krem, sosy czy ciasta.

Już od jakiegoś czasu korzystam z robota kuchennego Ninja 3w1 BN800 z technologią Auto-IQ, nadszedł więc czas na podzielenie się z Wami moją opinią. Ten wszechstronny malakser Ninja, daje szereg możliwości – sieka, ściera (jak na tarce), kroi i szatkuje (np. kapustę), mieli, blenduje i miksuje w kilka chwil.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Z czego składa się robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Wszystkie wchodzące w skład tego malaksera elementy wykorzystują tę samą jednostkę napędową. Dzięki temu urządzenie zajmuje mniej miejsca na kuchennym blacie niż wolnostojące: robot kuchenny, duży blender wielofunkcyjny i blender osobisty. Jest jednocześnie tańsze, niż kupione oddzielnie wspomniane sprzęty tej samej jakości i o podobnych funkcjach i parametrach.

Wykonane z Tritanu kielichy obu blenderów oraz misa malaksera i pokrywki nie zawierają szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A (BPA). Są przy tym lekkie i można je myć w zmywarce.

Zestaw zawiera

 • Ostrze do siekania z 4 nożami umieszczonymi na 2 poziomach,
 • Ostrze do blendowania z 6 nożami umieszczonymi na 3 poziomach,
 • Mieszadło do wyrabiania ciasta, także drożdżowego i chlebowego,
 • Dwustronna tarcza do tarcia oraz krojenia i szatkowania,
 • Misa malaksera o pojemności 1,8 litra,
 • Kielich blendera o pojemności 2,1 litra,
 • Blender osobisty typu "blend and go" z kielichem o pojemności 700 ml z pokrywką przystosowaną do picia.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu
Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU łączy najczęściej wykorzystywane funkcje w jednym kompaktowym urządzeniu. Ostre jak brzytwa noże, duża moc i duża pojemność zapewniają wyjątkową wydajność i pozwalają szybko przygotować surówki lub sałatki, koktajle, zupy krem, sosy czy ciasta.
 

Intuicyjna obsługa dzięki technologii Auto-IQ

Technologia Auto-IQ oznacza, że ​​jednostka napędowa rozpoznaje, którego kielicha lub misy używam i odpowiednio dostosowuje ustawienia, dzięki czemu obsługa jest naprawdę intuicyjna.  

Do dyspozycji mam pięć programów w technologii Auto-IQ 

 • blendowanie, 
 • blendowanie twardych składników, 
 • siekanie, 
 • puree,
 • miksowanie. 

Każdy program w technologii Auto-IQ ma zaprogramowane optymalne wzorce zmiany prędkości i pauzowania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym rozwiązaniem, takich rezultatów nie udało mi się dotychczas osiągnąć w żadnym malakserze.

Robot kuchenny Ninja BN800 ma też ustawienia ręczne, mogę wybrać jedną z trzech prędkości – niską, średnią, wysoką albo tryb pulsacyjny.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Jest moc

Robot kuchenny 3w1 Ninja BN800 został wyposażony w silnik o mocy 1200W. To znacznie więcej niż w przypadku większości robotów kuchennych i zarazem gwarancja szybkiego i bezproblemowego rozdrabniania bardzo twardych produktów lub wyrabiania ciężkich, twardych ciast.

Co możesz zrobić w robocie kuchennym i blenderze wysokoobrotowym 3w1 Ninja BN800EU

Malakser i blender 3w1 Ninja BN800 potrafi sprostać nawet największym kuchennym wyzwaniom. Miksuje twarde i miękkie produkty, wyrabia ciasta (także na chleby, pizze i pierogi), mieli, sieka, szatkuje, kroi w plasterki, ściera jak tarka, kruszy lód oraz blenduje koktajle i zupy na gładki, jedwabisty krem.

Siekanie za pomocą robota kuchennego Ninja 3w1

Malakser z blenderem wysokoobrotowym Ninja BN800EU jest wyposażony w 4 ostrza ułożone pionowo jedne na drugimi na całej głębokości misy robota kuchennego. Z takim ułożeniem ostrzy spotkałam się po raz pierwszy. To świetne rozwiązanie, ponieważ zamiast siekać produkty znajdujące się na dnie misy, rozdrabnia je równomiernie także wtedy, gdy misa jest pełna. 

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Krojenie, szatkowanie, tarcie jak na tarce i wyrabianie ciasta

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU jest wyposażony w dwustronną tarczę do krojenia / szatkowania i tarcia na wiórki oraz mieszadło do wyrabiania ciasta. W zależności od tego, jak zamontuję tarczę, mogę na niej ścierać produkty jak na tarce począwszy od sera  po marchewkę, albo wykorzystać jako tarczę do krojenia w plasterki lub szatkowania np. kapusty. Tarcza pracuje bardzo precyzyjnie, składniki są równo pocięte. Misa o dużej pojemności to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli przygotowuję większe porcje. Umieszczone z boku misy miarki w litrach i mililitrach przydają się, kiedy korzystam z nowych przepisów np. na ciasta. 

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Blendowanie w robocie kuchennym Ninja 3w1 z Auto-IQ BN800EU

Ten robot kuchenny i blender wysokoobrotowy Ninja jest wyposażony w dwa kielichy do blendowania. 

Noże osiągają prędkość 21000 obrotów na minutę, więc możesz przygotować aksamitnie gładkie koktajle, zupy, sosy i dipy.

 • Duży rodzinny kielich o pojemności 2,1 litra posiada 6 wyjmowanych ostrzy. Podobnie, jak w przypadku noży do siekania, są one umieszczone pionowo. Dzięki temu mogę uzyskać idealnie gładką konsystencję zup i koktajli, także z mrożonych warzyw i owoców lub z dodatkiem lodu. Dużo wygodniej niż w większości blenderów jest rozwiązane zamykanie i otwieranie pokrywy, za pomocą umieszczonego na górze przycisku. W pokrywie znajduje się również dzióbek do nalewania, dzięki czemu można z niej nalewać bez konieczności zdejmowania pokrywki.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

 • Blender osobisty o pojemności 700 ml jest wyposażony we własny zespół ostrzy, który przykręca się wraz z kielichem do jednostki napędowej oraz dodatkową pokrywkę do picia. Pojemność kielicha jest odpowiednia do koktajli, które chcesz zabrać ze sobą np. do pracy. Sprawdza się również podczas przygotowywania dipów, sosów i puree. W blenderze osobistym możesz również blendować mrożone owoce i kruszyć lód.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Czyszczenie robota kuchennego

Czyszczenie robota kuchennego jest równie proste i szybkie, jak jego obsługa. Wszystkie części z wyjątkiem jednostki napędowej można myć zmywarce umieszczając je w górnym koszu zmywarki.

Czy warto kupić robot kuchenny i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800EU

Poleciłbym robot kuchenny i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800EU osobom, które potrzebują szybkiego, wytrzymałego, wielofunkcyjnego urządzenia o dużej wydajności i kompaktowych rozmiarach, a jednocześnie nie zamierzają studiować instrukcji obsługi przed każdym użyciem sprzętu.

Urządzenie jest solidnie wykonane, silnik ma dużą moc, a noże osiągają prędkość 21.000 obrotów na minutę, więc Ninja bez problemu wytrzyma intensywne użytkowanie. Automatyczne programy ułatwiają pracę i powodują, że obsługa sprzętu jest bardzo intuicyjna. Wszystkie funkcje działają bez zarzutu i to właśnie sprawia, że Ninja BN800EU zasługuje na miejsce na kuchennym blacie.

Moim zdaniem, jeśli poszukujesz niezawodnego pomocnika i nie lubisz zagracać swojej kuchni, warto przyjrzeć się bliżej produktom Ninja Kitchen. Ta popularna, także w Polsce, marka sprzętu kuchennego pochodzi z Kanady, ale aktualnie ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Ninja jest znana z produkcji doskonałych frytkownic i rewelacyjnych blenderów. Jest także zdecydowanym faworytem, w gronie producentów innowacyjnych rozwiązań kuchennych.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu
Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU.

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: