TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Malakser i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800 – test urządzenia

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU łączy najczęściej wykorzystywane funkcje w jednym kompaktowym urządzeniu, które zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. Ostre jak brzytwa noże, duża moc i duża pojemność zapewniają wyjątkową wydajność i pozwalają szybko przygotować surówki lub sałatki, koktajle, zupy krem, sosy czy ciasta.

Już od jakiegoś czasu korzystam z robota kuchennego Ninja 3w1 BN800 z technologią Auto-IQ, nadszedł więc czas na podzielenie się z Wami moją opinią. Ten wszechstronny malakser Ninja, daje szereg możliwości – sieka, ściera (jak na tarce), kroi i szatkuje (np. kapustę), mieli, blenduje i miksuje w kilka chwil.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Z czego składa się robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU

Wszystkie wchodzące w skład tego malaksera elementy wykorzystują tę samą jednostkę napędową. Dzięki temu urządzenie zajmuje mniej miejsca na kuchennym blacie niż wolnostojące: robot kuchenny, duży blender wielofunkcyjny i blender osobisty. Jest jednocześnie tańsze, niż kupione oddzielnie wspomniane sprzęty tej samej jakości i o podobnych funkcjach i parametrach.

Wykonane z Tritanu kielichy obu blenderów oraz misa malaksera i pokrywki nie zawierają szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A (BPA). Są przy tym lekkie i można je myć w zmywarce.

Zestaw zawiera

 • Ostrze do siekania z 4 nożami umieszczonymi na 2 poziomach,
 • Ostrze do blendowania z 6 nożami umieszczonymi na 3 poziomach,
 • Mieszadło do wyrabiania ciasta, także drożdżowego i chlebowego,
 • Dwustronna tarcza do tarcia oraz krojenia i szatkowania,
 • Misa malaksera o pojemności 1,8 litra,
 • Kielich blendera o pojemności 2,1 litra,
 • Blender osobisty typu "blend and go" z kielichem o pojemności 700 ml z pokrywką przystosowaną do picia.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu
Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU łączy najczęściej wykorzystywane funkcje w jednym kompaktowym urządzeniu. Ostre jak brzytwa noże, duża moc i duża pojemność zapewniają wyjątkową wydajność i pozwalają szybko przygotować surówki lub sałatki, koktajle, zupy krem, sosy czy ciasta.
 

Intuicyjna obsługa dzięki technologii Auto-IQ

Technologia Auto-IQ oznacza, że ​​jednostka napędowa rozpoznaje, którego kielicha lub misy używam i odpowiednio dostosowuje ustawienia, dzięki czemu obsługa jest naprawdę intuicyjna.  

Do dyspozycji mam pięć programów w technologii Auto-IQ 

 • blendowanie, 
 • blendowanie twardych składników, 
 • siekanie, 
 • puree,
 • miksowanie. 

Każdy program w technologii Auto-IQ ma zaprogramowane optymalne wzorce zmiany prędkości i pauzowania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym rozwiązaniem, takich rezultatów nie udało mi się dotychczas osiągnąć w żadnym malakserze.

Robot kuchenny Ninja BN800 ma też ustawienia ręczne, mogę wybrać jedną z trzech prędkości – niską, średnią, wysoką albo tryb pulsacyjny.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Jest moc

Robot kuchenny 3w1 Ninja BN800 został wyposażony w silnik o mocy 1200W. To znacznie więcej niż w przypadku większości robotów kuchennych i zarazem gwarancja szybkiego i bezproblemowego rozdrabniania bardzo twardych produktów lub wyrabiania ciężkich, twardych ciast.

Co możesz zrobić w robocie kuchennym i blenderze wysokoobrotowym 3w1 Ninja BN800EU

Malakser i blender 3w1 Ninja BN800 potrafi sprostać nawet największym kuchennym wyzwaniom. Miksuje twarde i miękkie produkty, wyrabia ciasta (także na chleby, pizze i pierogi), mieli, sieka, szatkuje, kroi w plasterki, ściera jak tarka, kruszy lód oraz blenduje koktajle i zupy na gładki, jedwabisty krem.

Siekanie za pomocą robota kuchennego Ninja 3w1

Malakser z blenderem wysokoobrotowym Ninja BN800EU jest wyposażony w 4 ostrza ułożone pionowo jedne na drugimi na całej głębokości misy robota kuchennego. Z takim ułożeniem ostrzy spotkałam się po raz pierwszy. To świetne rozwiązanie, ponieważ zamiast siekać produkty znajdujące się na dnie misy, rozdrabnia je równomiernie także wtedy, gdy misa jest pełna. 

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Krojenie, szatkowanie, tarcie jak na tarce i wyrabianie ciasta

Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU jest wyposażony w dwustronną tarczę do krojenia / szatkowania i tarcia na wiórki oraz mieszadło do wyrabiania ciasta. W zależności od tego, jak zamontuję tarczę, mogę na niej ścierać produkty jak na tarce począwszy od sera  po marchewkę, albo wykorzystać jako tarczę do krojenia w plasterki lub szatkowania np. kapusty. Tarcza pracuje bardzo precyzyjnie, składniki są równo pocięte. Misa o dużej pojemności to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli przygotowuję większe porcje. Umieszczone z boku misy miarki w litrach i mililitrach przydają się, kiedy korzystam z nowych przepisów np. na ciasta. 

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Blendowanie w robocie kuchennym Ninja 3w1 z Auto-IQ BN800EU

Ten robot kuchenny i blender wysokoobrotowy Ninja jest wyposażony w dwa kielichy do blendowania. 

Noże osiągają prędkość 21000 obrotów na minutę, więc możesz przygotować aksamitnie gładkie koktajle, zupy, sosy i dipy.

 • Duży rodzinny kielich o pojemności 2,1 litra posiada 6 wyjmowanych ostrzy. Podobnie, jak w przypadku noży do siekania, są one umieszczone pionowo. Dzięki temu mogę uzyskać idealnie gładką konsystencję zup i koktajli, także z mrożonych warzyw i owoców lub z dodatkiem lodu. Dużo wygodniej niż w większości blenderów jest rozwiązane zamykanie i otwieranie pokrywy, za pomocą umieszczonego na górze przycisku. W pokrywie znajduje się również dzióbek do nalewania, dzięki czemu można z niej nalewać bez konieczności zdejmowania pokrywki.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

 • Blender osobisty o pojemności 700 ml jest wyposażony we własny zespół ostrzy, który przykręca się wraz z kielichem do jednostki napędowej oraz dodatkową pokrywkę do picia. Pojemność kielicha jest odpowiednia do koktajli, które chcesz zabrać ze sobą np. do pracy. Sprawdza się również podczas przygotowywania dipów, sosów i puree. W blenderze osobistym możesz również blendować mrożone owoce i kruszyć lód.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu

Czyszczenie robota kuchennego

Czyszczenie robota kuchennego jest równie proste i szybkie, jak jego obsługa. Wszystkie części z wyjątkiem jednostki napędowej można myć zmywarce umieszczając je w górnym koszu zmywarki.

Czy warto kupić robot kuchenny i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800EU

Poleciłbym robot kuchenny i blender wysokoobrotowy 3w1 Ninja BN800EU osobom, które potrzebują szybkiego, wytrzymałego, wielofunkcyjnego urządzenia o dużej wydajności i kompaktowych rozmiarach, a jednocześnie nie zamierzają studiować instrukcji obsługi przed każdym użyciem sprzętu.

Urządzenie jest solidnie wykonane, silnik ma dużą moc, a noże osiągają prędkość 21.000 obrotów na minutę, więc Ninja bez problemu wytrzyma intensywne użytkowanie. Automatyczne programy ułatwiają pracę i powodują, że obsługa sprzętu jest bardzo intuicyjna. Wszystkie funkcje działają bez zarzutu i to właśnie sprawia, że Ninja BN800EU zasługuje na miejsce na kuchennym blacie.

Moim zdaniem, jeśli poszukujesz niezawodnego pomocnika i nie lubisz zagracać swojej kuchni, warto przyjrzeć się bliżej produktom Ninja Kitchen. Ta popularna, także w Polsce, marka sprzętu kuchennego pochodzi z Kanady, ale aktualnie ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Ninja jest znana z produkcji doskonałych frytkownic i rewelacyjnych blenderów. Jest także zdecydowanym faworytem, w gronie producentów innowacyjnych rozwiązań kuchennych.

robot-kuchenny-i-blender-3w1-ninja-bn800eu
Robot kuchenny i blender 3w1 Ninja BN800EU.

Komentarze