Läderach Chocolatier Suisse - czekoladowy raj

Dobrze jest mieć Teściów, a jeszcze lepiej takich, który lubią podróże i.....  swojego zięcia czyli mnie :)
Dzięki takiemu szczęśliwemu splotowi okoliczności mam niejednokrotnie okazję przetestować wiele smakołyków pochodzących z krajów, do których absolutnie mnie nie ciągnie, albo z takich, których odwiedzenie mamy dopiero w planach.
Tym razem dzięki ich  kolejnej podróży miałem okazję sprawdzić jak smakują czekolady z rodzinnej szwajcarskiej manufaktury Läderach, która produkcją czekolad i pralinek zajmuje się nieprzerwanie od 1962 roku.
Nieduża 500 gramowa paczuszka zawierała czekolady w 12 różnych smakach - od rozpływających się w ustach delikatnych czekolad białej i mlecznej, przez czekoladę z orzechami, przepyszną czekoladą pomarańczowo-migdałową i czekoladę z drobinkami żurawiny do wyrazistej ciemnej gorzkiej czekolady zawierającej 70% brazylijskiego kakao.
No cóż - w porównaniu do dostępnych w polskich marketów czekolad Toblerone czy Lindt jest to niebo w gębie Wielbłąda.
Jeśli lubicie czekolady, to w Szwajcarii poczujecie się jak w raju :)
Myślę, że miłośnicy i smakosze wszystkiego co czekoladowe znajdą sposób, aby zdobyć te wspaniałości, a jeśli nie zamierzacie w najbliższym czasie wybrać się do Szwajcarii, to..... wyślijcie tam Teściów :D
Komentarze

  1. ależ Wam zazdroszczę takich smakołyków :) uwielbiam czekolady, ale teściów już nie

    OdpowiedzUsuń
  2. Musiałabym im wykupić wycieczkę i bilety, najlepiej w jedną stronę, niech tylko paczki z czekoladą wysyłają :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mhm pyszności, jak one wyglądają, nic tylko zazdrościć takich Teściów i prezentów :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: