TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Kawa z Breville

Kiedy niemal dwa lata temu kupowaliśmy ekspres do kawy poświęciliśmy sporo czasu na porównanie dostępnych na rynku modeli. Model, na który wówczas się zdecydowaliśmy - Breville Prima Latte służy nam bezawaryjnie nadal, mogę go więc z całą odpowiedzialnością polecić. Kilka tygodni temu podjęliśmy decyzję, żeby kupić ekspres do kawy także do biura. Po naradach i moich sugestiach ponownie zdecydowaliśmy się na markę Breville i nowy na polskim rynku model Prima Latte II

Kawa z Breville

Różnica w cenie pomiędzy starszą, a nowszą wersją to około 200 złotych, ale parametry nowego ekspresu są znacznie wyższe.
Jak już wspominałam, jednym z najistotniejszych kryteriów jest ciśnienie. To właśnie od niego zależny smak i aromat kawy. Starszy model Breville tłoczy wodę pod ciśnieniem 15 bar, co w zupełności wystarcza do zaparzenia wyśmienitej kawy. Nowszy model ma ciśnienie nominalne 19 bar, dzięki czemu espresso jest jeszcze lepsze, a urządzenie pracuje ciszej. Producent zainstalował w nim także 3 czujniki pary, co pozwala lepiej kontrolować temperaturę,  a grzałki przepływowe (tzw. termobloki) zostały wyposażone w zawór elektromagnetyczny, który eliminuje ewentualne kapanie.

Kawa z Breville

Bardzo duże różnice występują w panelu sterowania. Tryby wyboru programu i wyboru napoju zostały oddzielne. Podobnie jak w starszym modelu, także Breville Prima Latte II ma automatyczny wybór rodzaju kawy po naciśnięciu jednego przycisku (pojedyncze lub podwójne espresso, pojedyncze lub podwójne cappuccino oraz pojedyncze lub podwójne latte). Nowością są natomiast dedykowane przyciski trybu ręcznego dostosowania espresso do własnych upodobań oraz trybu tylko piana.
Bardzo przydatna jest też opcja, której starszy model nie posiada. - po zaparzeniu 200 kaw ekspres Breville Prima Latte II aktywuje powiadomienie o czyszczeniu.

Kawa z Breville

Model Breville Prima Latte II producent wyposażył też w większy pojemnik na mleko (600 ml), dzięki czemu można zaparzyć jednorazowo 6 cappuccino lub 3 cafe latte, większą i znacznie wygodniejszą tackę z możliwością regulacji wysokości, która mieści dwie filiżanki do espresso (starsza wersja pozwalała na ustawienie jednej filiżanki) oraz znacznie solidniejszy i cięższy portafilter. Pojemność zbiornika na wodę jest taka, jak w starszym modelu i wynosi 1,5 lita.

Kawa z Breville

W przeciwieństwie do swojego poprzednika Breville Prima Latte II posiada dwa, zamiast trzech sitek, ale oba zostały przystosowane zarówno do kawy mielonej, jak i do parzenia kawy w saszetkach ESE (skrót od Easy Serving Espresso - systemu stworzonego w 1998 r. przez Illy).

Kawa z Breville

Gdyby jedyną różnicę pomiędzy starszą i nową wersją ekspresu Breville Prima Latte stanowiło ciśnienie nie upierałabym się na zakup nowego modelu. Jednak wprowadzone udogodnienia, a zwłaszcza nowy, znacznie wygodniejszy interfejs i opcja informująca o konieczności czyszczenia, przy stosunkowo niewielkiej różnicy w cenie skłoniły mnie do tego, aby wybrać Prima Latte II.
Poniżej zestawienie - kliknij, aby powiększyć

Kawa z Breville

Pełna specyfikacja ekspresu do kawy Breville Prima Latte II jest dostępna na stronie marki Breville

Komentarze