Share Week 2019 czas zacząć18 marca ruszył kolejny już Share Week, unikatowy projekt Andrzeja Tucholskiego, w którym blogerzy polecają blogerów. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie projektu Share Week, a teraz chciałabym zaprezentować tych twórców, którzy mnie inspirują, których teksty czytam od wielu lat z ogromną przyjemnością i których cenię, za zaangażowanie, profesjonalizm i pasję.

Kuchennymi drzwiami
Blog Ani, na który trafiłam zaledwie półtora roku temu, przebojem wdarł się na listę najchętniej czytanych przeze mnie blogów kulinarnych. Prowadzony z pasją i ogromnym zaangażowaniem, pisany piękną polszczyzną prezentuje często nie tylko same przepisy, ale też historię i kontekst kulturowy prezentowanych dań. Prowadzony przez Autorkę projekt "Domowa Piekarnia" integruje środowisko kulinarnych blogerów, dając uczestnikom wiele radości. Kuchennymi drzwiami to zarazem jeden z najstarszych polskich blogów kulinarnych, warto na niego zaglądać.

Byłem Tu. Tony Halik
Blog Asi i Kondiego, którzy jak sami o sobie piszą, mają kota na punkcie podróży, to w mojej ocenie najlepszy w polskiej blogosferze blog poświęcony szeroko rozumianej kulturze i kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni. Napisane z dużą dawką humoru teksty potrafią zainspirować, poprawić nastrój, a czasami rozbawić do łez. Ogromną, z mojego punktu widzenia, wartością jest potężny zastrzyk wiedzy na temat Japonii, podany w sposób przystępny i zrozumiały także dla tych, którzy nigdy w tym kraju nie byli. "Ten blog wciąga jak bagno, jak zaczniesz czytać, to nie możesz się oderwać" - powiedział kiedyś o twórczości Asi i Kondiego mój mąż.

Wariacje Restauracje
Nie wiesz gdzie się wybrać do restauracji? Gdzie w Warszawie znajdziesz najlepsze steki? Jak prawidłowo trzymać kieliszek? Zajrzyj do Doroty, która wygłodniała i spragniona wydeptuje kolejne ścieżki recenzując warszawskie restauracje, knajpy, knajpki i knajpeczki. Najlepszy, jedyny w swoim rodzaju blog recenzencki o lokalach gastronomicznych, ilustrowany pięknymi zdjęciami. Aż się chce  się jeść od samego czytania i oglądania.

Wybór tych  kilku zaledwie  blogów, które sobie cenię i które mnie inspirują do łatwych nie należy, bo takich jest wiele. Powyższe są jednak w mojej ocenie bezkonkurencyjne.

Czy Wy także bierzecie udział w Share Week?
Które blogi najchętniej czytacie?
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca na stronie www.andrzejtucholski.pl

Komentarze

 1. Kuchennymi drzwiami bardzo fajny blog. Uwielbiam takie akcje jak share week bo można poznać wiele ciekawych stron.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez uważam, że to świetna inicjatywa, chociaż nominowałam blogi po raz pierwszy.
   Kuchennymi drzwiami to dla mnie wzór, jak powinien być prowadzony blog kulinarny.

   Usuń
 2. Serdeczne dzięki za tak miłe słowa i nominację. Chociaż sami nie bierzemy udziału w tej akcji (chyba nie umiałabym wybrać tylko 3 stron!), to jest mi niezmiernie miło, że nasze teksty się Wam podobają. Moc uścisków!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: