V Międzynarodowy Festiwal Wina

Październikowa, piąta już, edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina pod wieloma względami była wyjątkowa. Ogromna liczba wystawców, tłumy odwiedzających, degustacje win z różnych regionów świata i prowadzone przez ekspertów panele dyskusyjne nie pozwalały na nudę. Zorganizowane przez TiM SA wydarzenie przyciągnęło do warszawskiego hotelu Airport Okęcie także zagranicznych gości. Łącznie Międzynarodowy Festiwal Wina odwiedziło ponad 1000 zwiedzających.

V-Miedzynarodowy-Festiwal-Wina

Dla wystawców, zarówno tych ze Starego, jak i Nowego Świata była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Dla zwiedzających zaś, zapoznania się z nowościami i ciekawostkami z winiarskich półek oraz udziału w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez niekwestionowane autorytety. Tomasz Kotecki zaprezentował ciekawostki i nowości z Winiarskiego Starego Świata, Andrzej Strzelczyk omówił Winiarski Nowy Świat, a Andrzej Woźnikowski podczas prezentacji ABC Winiarstwa wprowadził uczestników w tajniki tej znanej ludzkości od zarania dziejów sztuki. V Międzynarodowy Festiwal Wina stanowił także platformę do spotkań i bezpośrednich rozmów pomiędzy konsumentami i przedstawicielami dynamicznie rozwijającej się branży winiarskiej.

V-Miedzynarodowy-Festiwal-Wina
 Zdjęcia - Ania z Kuchennymi drzwiami

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje win gruzińskich, południowoafrykańskich, włoskich czy chilijskich. Jak zwykle szerokie grono koneserów zgromadziło się przy stoisku chilijskiej marki Cono Sur, która zyskała sobie w Polsce wierne grono zwolenników win z Nowego Świata. Ciekawość zwiedzających budziły także oparte na szacunku do środowiska naturalnego i nawiązujące do tradycji rzemieślniczej metody produkcji stosowane w Cono Sur Vineyards &Winery.

Miłą niespodzianką dla gości Festiwalu była informacja, o tym, że w najbliższym czasie oferta TiM SA zostanie rozbudowana o wina izraelskie, armeńskie ora azerbejdżańskie o czym z nieukrywaną dumą poinformował witający gości prezes Mariusz Glenszczyk.
Międzynarodowy Festiwal Wina zyskał już sobie wśród miłośników wina i wystawców w pełni uzasadnione miano wiodącego wydarzenia w świecie winiarskim. Z niecierpliwością będziemy więc oczekiwać na kolejną edycję, tym bardziej że w 2020 roku spółka TiM SA będzie obchodziła 30 lecie swojej działalności.

V-Miedzynarodowy-Festiwal-Wina
 V Międzynarodowy Festiwal Wina

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: