TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Święto smaku w Poznaniu

Święto smaku w Poznaniu

Targi Smaki Regionów 2022

Już niebawem wszystkich miłośników kuchni czeka w Poznaniu wielka uczta. Jeśli jeszcze nie macie planów na najbliższy weekend to w dniach 24-26 września, w ramach Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się niesamowite wydarzenie kulinarne - targi Smaki Regionów.

swieto-smaku-w-poznaniu

Musicie być tam z nami!

Podczas targów "Smaki Regionów" będziecie mogli skosztować tradycyjnych potraw, charakterystycznych dla poszczególnych zakątków kraju i przygotowanych według przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Zdrowych, ekologicznych przetworów, pysznych chlebów i ciast i wielu, wielu innych smakołyków, wyprodukowanych przez lokalnych producentów. Tych produktów nie znajdziecie na półkach w popularnych marketach. To prawdziwe rarytasy kuchni polskiej.
A będzie w czym wybierać. Targi "Smaki Regionów" gromadzą co roku ponad 200 wystawców. 

Kulinarne gwiazdy i atrakcje dla dużych i małych

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku najlepsi mistrzowie kuchni zaprezentują swoje popisowe dania na Scenie Kulinarnej. A wśród nich prawdziwa gwiazda szwajcarski szef kuchni, krytyk kulinarny, założyciel Akademii kulinarnej Kurt Scheller. Nie zabraknie też warsztatów dla dzieci i konkursów oraz góralskiej muzyki w wykonaniu Kapeli Góralskiej Ciupaga.

Najlepsze produkty

Najlepsze produkty żywności naturalnej i tradycyjnej z obszaru państw Unii Europejskiej będą walczyć o „Medal Targów Smaki Regionów”. Ocenie będą podlegały m.in. tradycyjność produktu, jego jakość, konkurencyjność, opakowanie oraz promocja danego regionu przez zgłoszony produkt.
Także najmłodsi nie będą mieli czasu na nudę. Podczas warsztatów i animacji dowiedzą się, jak bardzo zróżnicowana jest kuchnia polska i poznają zdrowe nawyki żywieniowe

Będzie mega smacznie!

Komentarze

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych