Gofry z ciasta francuskiego

Gofry z ciasta francuskiego

Przepis na chrupiące gofry także do słabej gofrownicy.

Gofry z ciasta francuskiego przepis na chrupiące gofry z każdej gofrownicy. Zapomnij o szukaniu najlepszego przepisu na gofry, te doskonałe gofry zrobiliśmy z delikatnego, kruchego ciasta francuskiego. Co ważne gofry z ciasta francuskiego to najlepszy przepis na gofry do słabej gofrownicy o małej mocy. Mamy bardzo dobrą gofrownicę Breville, ale jeśli Twoja ma zbyt niską moc, to nic się nie martw. Gofry z gotowego ciasta francuskiego i tak będą chrupiące i pyszne. Wystarczy, że przytniesz ciasto tak, aby pasowało do Twojej gofrownicy. Gofry z ciasta francuskiego to także najszybsze gofry, jakie możesz zrobić, idealne gofry dla leniwych i zapracowanych. Jeśli tak jak my kochasz gofry, ale wiecznie brakuje Ci czasu, gofry z ciasta francuskiego są właśnie dla Ciebie. Gofry z ciasta francuskiego na słodko albo na słono możesz przygotować także z ulubionym nadzieniem - przepis znajdziesz poniżej.

Ciasto francuskie jest po prostu pyszne. Łatwo się z nim pracuje, a po upieczeniu jest jeszcze lepsze – kruche, maślane. Jeśli więc szukasz pomysłu na niewiarygodnie proste, niesamowicie smaczne śniadanie lub przekąskę, to zawsze miej ciasto francuskie w lodówce.

gofry-z-ciasta-francuskiego
Gofry z ciasta francuskiego przepis na chrupiące gofry do słabej gofrownicy.
 

Gofry z ciasta francuskiego

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego (jeśli całego nie wykorzystasz pozostałe ciasto schowaj do lodówki),
  • ulubione dodatki, np. świeże owoce, bita śmietana, cukier puder, starta na wiórki czekolada, ulubiony dżem albo krem do smarowania np. domowy krem orzechowo czekoladowy (przepis)

Gofry z ciasta francuskiego przepis

1. Rozgrzej gofrownicę.

2. Przytnij arkusze ciasta francuskiego tak, aby pasowały do Twojej gofrownicy. Umieść przycięte kawałki ciasta w gofrownicy i zamknij pokrywę. Czas pieczenia zależy od mocy gofrownicy i zazwyczaj wynosi około 5-6 minut. Piecz gofry do momentu, aż parowanie ustanie, a gofry będą złotobrązowe i chrupiące. W ten sam sposób przygotuj pozostałe gofry.

3. Jeśli chcesz przygotować paluszki gofrowe pokrój arkusz ciasta paski o szerokości około 3 cm. Włóż do gofrownicy i postępuj tak samo, jak opisałam powyżej.

Gofry z ciasta francuskiego na słodko z nadzieniem przepis

1. Rozgrzej gofrownicę.

2. Przytnij arkusze ciasta francuskiego na mniejsze kawałki tak, aby kształtem pasowały do Twojej gofrownicy. Jeden z kawałków ciasta francuskiego posmaruj nadzieniem (ulubiony dżem, krem czekoladowy lub orzechowy itp.) pozostawiając przy krawędziach około 5-6 mm czystej powierzchni. Na to nałóż drugi kawałek ciasta i lekko dociśnij, a następnie dokładnie zlep brzegi. 

3. Umieść tak przygotowane gofry w gofrownicy i zamknij pokrywę. Czas pieczenia zależy od mocy gofrownicy i zazwyczaj wynosi około 5-6 minut. Piecz gofry do momentu, aż parowanie ustanie, a gofry będą złotobrązowe i chrupiące. W ten sam sposób przygotuj pozostałe gofry. 

Udostępnij przepis na chrupiące gofry z ciasta francuskiego

Spodobał Ci się przepis na gofry z ciasta francuskiego ? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz. Udostępnij ten artykuł na Facebooku lub Instagramie i oznacz nas tagiem #Czteryfajery.

gofry-z-ciasta-francuskiego

Tradycyjne ciasto francuskie

Ciasto francuskie to lekkie, maślane, kruche ciasto stosowane zarówno w daniach słodkich, jak i słonych, od przystawek, przez dania główne, po desery. Zawiera tylko trzy składniki - mąkę, masło i sól, a mimo to pięknie wyrasta bez dodatku środków spulchniających. Technikę wyrobu ciasta francuskiego udoskonalili Francuzi, ale ciasto francuskie pojawia się w przepisach z całego świata. 

Ciasto francuskie składa się z wielu warstw.  Aby to osiągnąć, piekarze przygotowują proste ciasto z mąki i wody, rozwałkowują je, kładą na wierzchu kawałki masła, a następnie składają ciasto i ponownie rozwałkowują. Wielokrotne wałkowanie i składanie daje gotowe ciasto z setkami warstw. W piekarniku woda zawarta w cieście i maśle wytwarza uderzenie pary, która unosi warstwy. Separacja setek warstw nadaje ciastu lekką, łuszczącą się konsystencję. W ten sam sposób ciasto francuskie zachowuje się w gofrownicy, dlatego to najlepszy przepis na gofry do słabej gofrownicy.

Materiał reklamowy powstał we współpracy z marką Breville.

gofry-z-ciasta-francuskiego
Gofry z ciasta francuskiego

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: