TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Gofry z ciasta francuskiego

Gofry z ciasta francuskiego

Przepis na chrupiące gofry także do słabej gofrownicy.

Gofry z ciasta francuskiego przepis na chrupiące gofry z każdej gofrownicy. Zapomnij o szukaniu najlepszego przepisu na gofry, te doskonałe gofry zrobiliśmy z delikatnego, kruchego ciasta francuskiego. Co ważne gofry z ciasta francuskiego to najlepszy przepis na gofry do słabej gofrownicy o małej mocy. Mamy bardzo dobrą gofrownicę Breville, ale jeśli Twoja ma zbyt niską moc, to nic się nie martw. Gofry z gotowego ciasta francuskiego i tak będą chrupiące i pyszne. Wystarczy, że przytniesz ciasto tak, aby pasowało do Twojej gofrownicy. Gofry z ciasta francuskiego to także najszybsze gofry, jakie możesz zrobić, idealne gofry dla leniwych i zapracowanych. Jeśli tak jak my kochasz gofry, ale wiecznie brakuje Ci czasu, gofry z ciasta francuskiego są właśnie dla Ciebie. Gofry z ciasta francuskiego na słodko albo na słono możesz przygotować także z ulubionym nadzieniem - przepis znajdziesz poniżej.

Ciasto francuskie jest po prostu pyszne. Łatwo się z nim pracuje, a po upieczeniu jest jeszcze lepsze – kruche, maślane. Jeśli więc szukasz pomysłu na niewiarygodnie proste, niesamowicie smaczne śniadanie lub przekąskę, to zawsze miej ciasto francuskie w lodówce.

gofry-z-ciasta-francuskiego
Gofry z ciasta francuskiego przepis na chrupiące gofry do słabej gofrownicy.
 

Gofry z ciasta francuskiego

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego (jeśli całego nie wykorzystasz pozostałe ciasto schowaj do lodówki),
  • ulubione dodatki, np. świeże owoce, bita śmietana, cukier puder, starta na wiórki czekolada, ulubiony dżem albo krem do smarowania np. domowy krem orzechowo czekoladowy (przepis)

Gofry z ciasta francuskiego przepis

1. Rozgrzej gofrownicę.

2. Przytnij arkusze ciasta francuskiego tak, aby pasowały do Twojej gofrownicy. Umieść przycięte kawałki ciasta w gofrownicy i zamknij pokrywę. Czas pieczenia zależy od mocy gofrownicy i zazwyczaj wynosi około 5-6 minut. Piecz gofry do momentu, aż parowanie ustanie, a gofry będą złotobrązowe i chrupiące. W ten sam sposób przygotuj pozostałe gofry.

3. Jeśli chcesz przygotować paluszki gofrowe pokrój arkusz ciasta paski o szerokości około 3 cm. Włóż do gofrownicy i postępuj tak samo, jak opisałam powyżej.

Gofry z ciasta francuskiego na słodko z nadzieniem przepis

1. Rozgrzej gofrownicę.

2. Przytnij arkusze ciasta francuskiego na mniejsze kawałki tak, aby kształtem pasowały do Twojej gofrownicy. Jeden z kawałków ciasta francuskiego posmaruj nadzieniem (ulubiony dżem, krem czekoladowy lub orzechowy itp.) pozostawiając przy krawędziach około 5-6 mm czystej powierzchni. Na to nałóż drugi kawałek ciasta i lekko dociśnij, a następnie dokładnie zlep brzegi. 

3. Umieść tak przygotowane gofry w gofrownicy i zamknij pokrywę. Czas pieczenia zależy od mocy gofrownicy i zazwyczaj wynosi około 5-6 minut. Piecz gofry do momentu, aż parowanie ustanie, a gofry będą złotobrązowe i chrupiące. W ten sam sposób przygotuj pozostałe gofry. 

Udostępnij przepis na chrupiące gofry z ciasta francuskiego

Spodobał Ci się przepis na gofry z ciasta francuskiego ? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz. Udostępnij ten artykuł na Facebooku lub Instagramie i oznacz nas tagiem #Czteryfajery.

gofry-z-ciasta-francuskiego

Tradycyjne ciasto francuskie

Ciasto francuskie to lekkie, maślane, kruche ciasto stosowane zarówno w daniach słodkich, jak i słonych, od przystawek, przez dania główne, po desery. Zawiera tylko trzy składniki - mąkę, masło i sól, a mimo to pięknie wyrasta bez dodatku środków spulchniających. Technikę wyrobu ciasta francuskiego udoskonalili Francuzi, ale ciasto francuskie pojawia się w przepisach z całego świata. 

Ciasto francuskie składa się z wielu warstw.  Aby to osiągnąć, piekarze przygotowują proste ciasto z mąki i wody, rozwałkowują je, kładą na wierzchu kawałki masła, a następnie składają ciasto i ponownie rozwałkowują. Wielokrotne wałkowanie i składanie daje gotowe ciasto z setkami warstw. W piekarniku woda zawarta w cieście i maśle wytwarza uderzenie pary, która unosi warstwy. Separacja setek warstw nadaje ciastu lekką, łuszczącą się konsystencję. W ten sam sposób ciasto francuskie zachowuje się w gofrownicy, dlatego to najlepszy przepis na gofry do słabej gofrownicy.

Materiał reklamowy powstał we współpracy z marką Breville.

gofry-z-ciasta-francuskiego
Gofry z ciasta francuskiego

Komentarze