Pijane śliwki w czekoladzie

Pijane śliwki w czekoladzie

najlepszy przepis na śliwki węgierki. 


Pijane śliwki w czekoladzie - jestem pewna, że je lubicie. Te zrobione w domu polubicie jeszcze bardziej.
Można je przygotować dosłownie w pół godziny (plus czas zastygania czekolady), a efekt wyśmienity. Gwarantuję, że i Wy i Wasi goście będziecie zachwyceni.

Tutaj znajdziecie przepis na śliwki suszone w domu oraz informacje jak suszyć śliwki w piekarniku

Pijane śliwki w czekoladzie - składniki

  • 500 g śliwek suszonych w domu lub śliwek kalifornijskich (nie wędzonych !) 
  • 250 ml rumu (najlepiej ciemnego) lub brandy lub porto
  • 400 gramów czekolady deserowej
  • 15 gramów masła 
  • 4-5 kilka łyżek mleka

Jak zrobić pijane śliwki w czekoladzie

Śliwki zalać alkoholem i pozostawić na 24 godziny, żeby napęczniały i nabrały aromatu. Następnego dnia przełożyć na sito i pozostawić na 30 minut do odsączenia. Czekoladę połamać na małe kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać masło i mleko i mieszać do całkowitego połączenia Każdą śliwkę nabić na patyczek do szaszłyków i zanurzać w czekoladzie, ustawiać pionowo do zastygnięcia polewy.
Patyczki ze śliwkami można wbijać w...... gąbkę do kąpieli :)

Pijane-sliwki-wczekoladzie
Pijane-sliwki-w-czekoladzie

Pijane śliwki w czekoladzie

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: