TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać 


Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową - nad tym pytaniem po raz pierwszy zastanawialiśmy się kilka lat temu. Po latach doświadczeń odpowiedź brzmi - zdecydowanie tak.

Wyciskamy soki niemal każdego dnia, nie są to ogromne ilości, ale dla własnego zdrowia staramy się pić po minimum 500 ml soku dziennie. To łatwiejsze i przyjemniejsze niż zjedzenie surowego buraka czy marchewki. Korzystamy z wyciskarki tłocząc nie tylko soki, ale też mleka roślinne czy przygotowując pasty, bazy do zup, hummusy, genialne sorbety, a także... kotleciki warzywne i placki ziemniaczane.
Wyciskarka wolnoobrotowa (ang. slow juicer) okazała się również sprzętem wprost niezbędnym podczas przygotowywania przetworów z owoców i warzyw.

Czy-warto-kupic-wyciskarke-wolnoobrotowa
Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

 • Korzystając z wyciskarki możemy urozmaić naszą dietę, wprowadzając do codziennego menu zdrowe, bogate w witaminy i minerały produkty. Także te, za którymi nie przepadamy można przemycić w sokach i przecierach wieloskładnikowych bądź lodach. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które nie specjalnie lubią smak niektórych warzyw i owoców. Domowe soki nie zawierają dodatkowego cukru, "ulepszaczy" i zbędnych konserwantów.  Są po prostu zdrowe i naturalne.
 • Wyciskarki wolnoobrotowe umożliwiają wyciśnięcie większej ilości soku niż sokowirówki, są zarazem najlepszym, w mojej opinii sprzętem, jeśli chcemy otrzymać sok z owoców i warzyw o niskiej wilgotności oraz ziół. Podczas pracy niemal nie wytwarzają ciepła, co z kolei zapobiega podgrzewaniu soku i utracie enzymów. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej, w przeciwieństwie do soku z sokowirówki, nie jest napowietrzony, a tym samym nie ulega szybkiemu utlenianiu i zachowuje trwałość nawet do 48 godzin od wyciśnięcia.
 • Kolejną, znacznie mniej eksponowaną, zaletą wyciskarki wolnoobrotowej jest jej uniwersalność. Model z którego aktualnie korzystam - wytłaczarka soku RONIC® Zyle Semi-professional pozwala przygotować zarówno przeciery owocowe i warzywne, soki i mleka roślinne, jak i sorbety, surówki, warzywne placuszki czy też masło orzechowe, tofu i nasz ulubiony arabski hummus.
 • Wielkim plusem jest oszczędność. Wystarczy sprawdzić ceny świeżo wyciskanych soków i bynajmniej nie mówię tylko o tych ze sklepów ze zdrową żywnością. Przeciętnie za 330 ml soku trzeba zapłacić minimum 5 złotych. Przy czteroosobowej rodzinie to już wydatek 20 złotych dziennie. Nawet jeśli wybierzecie najwyższe dostępne na rynku modele to inwestycja zwróci się po 6 - 8 miesiącach i to wliczając już koszt zakupu warzyw, owoców i ziół.
Czy-warto-kupic-wyciskarke-wolnoobrotowa
Wytłaczarka / wyciskarka soku RONIC® Zyle WSJ Semi-professional

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać


Ilekroć piszę artykuł poradnikowy, czy to do gazety, czy też na potrzeby naszego bloga, opieram na na własnych doświadczeniach i sprzęcie którego używałam lub aktualnie używam. Z tego też względu moje opinie i porównania odnoszę się zawsze do konkretnego modelu. 

Wybór najlepszej wyciskarki nie jest łatwy, każdy z nas ma inne preferencje i oczekiwania odnoście sprzętu AGD. Ponieważ nie jest to nasza pierwsza wyciskarka wolnoobrotowa, uniknęliśmy błędów, które popełniliśmy w przeszłości. Tym razem zdecydowaliśmy się na model uniwersalny, o dużej mocy silnika i wydajności, szybki i nie wymagający krojenia składników, a jednocześnie trwały i odporny na ewentualne uszkodzenia.
Poszukując najlepszego rozwiązania warto wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

Częstotliwość i składniki z których najczęściej wyciskacie sok


Jeśli, tak jak my, zamierzacie korzystać z wyciskarki dość często przygotowując koktajle i soki owocowe lub warzywne, także z dodatkiem ziół, a do tego lubicie lody owocowe,  mleka roślinne, pasty i placki to  optymalnym rozwiązaniem będzie wyciskarka pionowa.
Wyciskarki pionowe nie wymagają stałego nadzoru i popychania produktów, jak to ma miejsce w przypadku wyciskarek poziomych. Ponadto wyciskarki z pionowo zamontowanym ślimakiem wyciskają sok szybciej i znacznie lepiej sprawdzają się do przygotowywania soków z miękkich owoców i warzyw (pomarańcze, brzoskwinie, jabłka czy pomidory), z którymi często mają problemy wyciskarki poziome. Są zarazem znacznie łatwiejsze w obsłudze i mniej czasu musimy poświęcić na ich umycie.

Łatwość obsługi i czyszczenia, bezpieczeństwo użytkowania 

W tym miejscu ogromny ukłon należy się konstruktorom wyciskarek Ronic Zyle. Po raz pierwszy mam do czynienia z wyciskarką, której nie muszę rozkręcać do umycia. Wystarczy wlać do urządzenia 600 ml wrzątku (!) i włączyć sprzęt na minutę. Oczywiście wszystkie elementy można także umyć w zmywarce. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że to duża oszczędność czasu.
Również obsługa sprzętu jest bezpieczna i dziecinnie prosta - nie ma konieczności krojenia jabłek, pomarańczy czy warzyw ani używania popychacza, a specjalna klapka chroni przed włożeniem do wyciskarki dłoni lub sztućców.
Wybierając wyciskarkę warto zwrócić uwagę na wielkość i ilość otworów, do których wkładamy składniki, właśnie po to, aby nie tracić czasu na krojenie produktów. Sokowytłaczarka Ronic Zyle Semi-professional. ma dwa otwory wlotowe - pierwszy przeznaczony jest do podłużnych produktów tj. marchew czy seler naciowy. Do drugiego wlotu wkładam owalne warzywa i owoce (np. pomarańcze). Nie muszę ich kroić - średnica otworu to aż 9 cm. To największy otwór wlotowy w wyciskarkach wolnoobrotowych.
Kolejny kryterium przy zakupie wyciskarki jest szybkość tłoczenia soku. Nie zawsze mamy czas, aby stać i czekać na kolejną porcję. Tutaj także ogromny plus dla wyciskarki Ronic Zyle - wytłoczenie 500 ml soku zajmuje jej nieco ponad 10 sekund.
Nie mniej ważne są materiały z których sprzęt został wykonany. Metalowa obudowa zapewnia trwałość i lepiej odprowadza ciepło z silnika, a użycie Tritanu, Lexanu i Ultemu stanowi gwarancję, że nie żywność nie ma kontaktu z ftalanami i bisfenolem (BPA).

Czy-warto-kupic-wyciskarke-wolnoobrotowa
 Ronic Zyle WSJ Semi-professional posiada otwór wlotowy, do którego można włożyć całe jabłko

Moc i rodzaj silnika

Wyciskarki wolnoobrotowe to zazwyczaj urządzenia o niewielkiej mocy (od 140W do 400 W), wyposażone w silniki indukcyjne. Jeśli jednak zamierzacie wyciskać soki z twardych produktów albo przygotowywać mleko roślinne, lepiej zdecydować się na wyciskarkę z mocniejszym silnikiem.
Wyciskarka Ronic Zyle Semi-professional ma silnik o mocy 400 Watt. Aktualnie to najwyższa moc silnika stosowanego w wyciskarkach wolnoobrotowych dostępnych w Polsce. Dzięki temu doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami korzeniowymi. Silnik umieszczony jest w obudowie ze stali nierdzewnej, która odprowadza ciepło, a to z kolei wydłuża czas ciągłej pracy. Ronic pracuje cicho i bez wibracji, bez obaw można więc przygotować sok lub przecier, kiedy domownicy już lub jeszcze śpią.

Ilość obrotów na minutę

Tym parametrem chwali się większość producentów, twierdząc, że im mniej tym lepiej. Częściowo jest to prawda. Miałoby to znaczenie gdybyśmy porównywali ilość obrotów w wyciskarce wolnoobrotowej i w sokowirówce, która wykonuje kilkanaście i więcej tysięcy obrotów na minutę. Jednak biorąc pod uwagę, że w większości modeli wyciskarek ten parametr jest bardzo niski i mieści się on w przedziale od 33 do 80 obrotów na minutę to nie wpływa on praktycznie na jakość otrzymanego soku.
Wyciskarka Ronic Zyle WSJ 2020 Semi-professional, jak przystało na bardzo profesjonalny sprzęt, pracuje z szybkością 33 obrotów na minutę. Jednak jej zaletą jest przede wszystkim wydajność i ogromna siła z jaką tłoczy sok, dosłownie do ostatniej kropelki, przetwarzając przy tym wszystkie warzywa lub owoce, które wrzuciliśmy. Sok nie ulega napowietrzeniu, a tym samym dłużej zachowuje świeżość i walory odżywcze.

Wyposażenie i gwarancja 

Jak już wypominałam, wyciskarka wolnoobrotowa może spełniać szereg bardzo przydatnych funkcji, wszystko zależy od tego w co została wyposażona. Zazwyczaj spotkacie w sklepach wyciskarki z dwoma sitkami - jednym do soków, drugim do musów.
Ronic Zyle Semi-professional posiada 3 sitka i pojemnik do tofu.
 • sitko do soków zawierających od 10% do 30% miąższu. Korzystając z niego można także przygotować mleka roślinne oraz napoje z dodatkiem ziół
 • sitko do smoothies, które zawierają 60% miąższu. To sitko pozwala przygotować idealne dla niemowląt i małych dzieci przeciery owocowe i warzywne oraz bazy do zup i gęste soki przecierowe np. z pomidorów
 • sitko homogenizujące bez oczek służy do wytwarzania lodów, sorbetów, przecierów, past, surówek, placków warzywnych czy masła orzechowego. 
 • sitko / pudełko do przygotowywania tofu
Gwarancja, jak wiadomo im dłuższa tym lepsza. W przypadku modelu z którego korzystam jest to 10 lat na całe urządzenie, a nie jak to często ma miejsce tylko na silnik. Dodatkowym atutem są coroczne bezpłatne przeglądy sprzętu.

Czy-warto-kupic-wyciskarke-wolnoobrotowa

Na sprzęt z logo Ronic Zyle zwróciłam uwagę podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na wyciskarkę WSJ 2020 Semi-professional, jak zwykle przeszukiwałam Internet, aby znaleźć informacje na temat tego lub poprzednich modeli. Ku mojemu zaskoczeniu recenzję znalazłam na jednym tylko blogu, natomiast na kilka bardzo pochlebnych wypowiedzi trafiłam na forach internetowych. Dopiero zasięgnięcie języka wśród znajomych pozwoliło mi uzyskać bardziej szczegółową i wiarygodną wiedzę o tym, jak wyciskarki Ronic sprawdzają się  w codziennym użytkowaniu. Opinie osób, które z nich korzystają okazały się bardzo pozytywne, my również oceniamy ten sprzęt na piątkę z plusem. Jeśli szukacie naprawdę dobrej, a nie jedynie szeroko reklamowanej, wyciskarki to Ronic Zyle WSJ 2020 Semi-professional będzie doskonałym wyborem.

Czy-warto-kupic-wyciskarke-wolnoobrotowa
Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową ? - zdecydowanie tak

Komentarze

 1. Uważam że to sprzęt który powinien gościć w każdym domu, mam już długo i korzystam codziennie choć muszę dla siebie zmienić troszkę produkty ponieważ okazało się że jestem uczulona na marchewki i jabłka i lista jest długa ale jest jeszcze rodzina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nasza druga wyciskarka i przyznaję, że jest o całe niebo lepsza i bardziej wydajna, niż nasz stary sprzęt. Niebawem będę robiła ciasto z pulpy, więc oczywiście przepis pojawi się na blogu - mam nadzieję, że na składniki, których zamierzam użyć nie jesteś uczulona :)

   Usuń
 2. Wiadomo że warto! Zwłaszcza Ronic i czerwoną.
  Oj wyciskania u Ciebie pewnie co niemiara.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem Aniu :) Kolor to jedno, ale wydajność, możliwość wrzucenia całych warzyw i owoców i łatwość utrzymania w czystości to dla mnie największe zalety

   Usuń
  2. Olu, dla mnie kolor i jakość wykonania są tak samo ważne, jak moc silnika i możliwości. Na wszystko zwracam uwagę przy zakupie. Ronic spełnia wszystkie moje wymagania.

   Usuń
  3. Masz rację, chociaż kolor jest dla mnie kwestią drugorzędną to w tym konkretnym przypadku idealnie pasuje do wystroju mojej kuchni.

   Usuń
 3. Mam wyciskarkę, kupioną "po taniości" i przypadkiem. Właściwie nie spodziewałam się, że będę jakoś specjalnie jej używać. Takiej RONIC nie kupie, dla mnie jest za droga, ale teraz kiedy będę wymieniać starą jednak zwrócę uwagę na moc silnika, bo ta, którą mam rzęzi nawet przy marchewkach, skrzypi przy kiszonych burakach, a szczypioru w ogóle nie zauważa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonka, może to truizm, ale nie stać mnie na tani sprzęt - zbyt często trzeba go wymieniać. Ronic ma 10 lat gwarancji na całe urządzenie i to było jednym z tych argumentów, które miały wpływ na naszą decyzję.

   Usuń
 4. Aż się uśmiechnęłam jak zobaczyłam ten wpis :) w poniedziałek przyjechała do nas właśnie taka wolnoobrotowa :) wcześniej mieliśmy szybko obrotowa, ale ponodz te wolne są dużo lepsze :) my od kilku lat pijemy dużo soków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnica polega na tym, że szybkoobrotowe najpierw ścierają, a później na skutek działania siły odśrodkowej odwirowują sok. Ronic tłoczy (wyciska) sok. Dzięki temu, robi to powoli, sok że nie jest napowietrzony i zachowuje świeżość przez 2 doby.

   Usuń
 5. Wyciskarka jest bardzo przydatna w domu, mam już od kilku lat i świetnie się sprawdza. A soki i wszelkie smoothie pycha :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nasza druga wyciskarka, poprzednia nie do końca spełniała nasze oczekiwania - musiałam kroić produkty i miałam sporo zabawy przy myciu. W przypadku Ronic Zyle mogę bez problemu włożyć całe jabłko czy pomarańczę. Po zakończeniu pracy wyciskarka myje się sama, moja rola polega jedynie na opłukaniu sitka i ślimaka.

   Usuń
 6. Piję samodzielnie wyciskane soki i lubię je robić. Takiej maszynerii nie mam ale dziękuję za recenzję, zapamiętam na co należy zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będziesz szukała wyciskarki, zawsze służę radą i pomocą, w miarę mojej wiedzy

   Usuń
 7. Nie mam i marzę o takiej. W zeszłym roku testowałam Hurom i byłam również bardzo zadowolona. W końcu dopnę swego i zakupię, bo soki są pyszne. Pięknie się Twoja prezentuje☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten model mogę serdecznie polecić, zastanawiałam się nad nim od września. Posprawdzałam chyba wszystko co możliwe i nie zawiodłam się - wyciskarka jest super.

   Usuń
 8. Jak już będę mieszkać całkowicie na swoim po studiach, to planuję taki zakup bo zdecydowanie sprzęt warty zakupu i z pewnością by się go używało, a szczególnie że uwielbiam pić wyciskane soki 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ja nie jestem w stanie zjeść np. surowego buraka, ale sok z wyciskarki wypijam z przyjemnością. Dzięki temu nie muszę się martwić o brak witamin :)

   Usuń
 9. Wiola Korzeniowska19 grudnia 2019 08:43

  Wyciskarke posiadam od 2 lat i również korzystamy często (czasem codziennie, czasem co drugi dzień) �� Ja mam z małym wlotem na owoce, na początku wydawało mi się to minusem bo trzeba wszystko kroić, ale z doświadczenia z sokami wiem teraz, że kroić warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja poprzednia wyciskarka była właśnie z małym wlotem. Tym bardziej doceniam w tym modelu wygodę użytkowania i to, że nie muszę kroić składników, a soku z takiej samej ilości owoców jest więcej - to już też przetestowałam :)

   Usuń
 10. Czytasz mi w myślach. Bardzo przydatny dla mnie wpis, bo właśnie myślimy o zakupie wyciskarki. Zastanawialiśmy się jaka , zbieramy opinie po znajomych... Dziękuję .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciskarkę Ronic mają też nasi znajomi i są z niej bardzo zadowoleni. Zanim się zdecyduję na sprzęt AGD zawsze staram się poznać opinie osób, które znam i ewentualnie obejrzeć jak urządzenie sprawuje się w praktyce. Uważam, że dokonaliśmy słusznego wyboru :)

   Usuń
 11. Długo się nad nią zastanawiałam i po przeczytaniu Twojego wpisu, jeszcze bardziej ją chcę :D haha

  OdpowiedzUsuń
 12. Oczywiście, że warto, wyciskarka wolnoobrotowa dobra rzecz :-) W tej ciekawostką dla mnie jest sitko homogenizujące bez oczek, do wytwarzania lodów, sorbetów, przecierów, past, surówek, placków warzywnych czy masła orzechowego... interesujące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też to była nowość. Jak tylko zrobię pierwsze sorbety wstawię na bloga przepis :)

   Usuń
 13. Miałam, ale wyszło tak, że oddałam komuś potrzebującemu. Teraz zbieram się żeby kupić. No i tak mijają miesiące :/ Warto zainwestować w dobrą wyciskarkę. Naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, używamy wyciskarek od kilku lat. Tak, jak już pisałam powyżej - na chwilę obecną dostrzegam w tym modelu same zalety.

   Usuń
  2. Czy nadal same zalety ? Proszę o szczerą odp bo już nie wiem jaką wyciskarkę wybrać 🤔

   Usuń
  3. Nadal same zalety, a wyciskamy prawie codziennie. Zwłąszcza teraz, kiedy robię przetwory na zimę.

   Usuń
  4. Dziękuje za odp, szczerze powiem, że mam mętlik w głowie, od dwóch tygodni szukam idealnej wyciskarki, a im więcej czytam oglądam tym bardziej się zastanawiam 🤔 podoba mi się najnowszy hurom czy kuvings czy tez 4 swiss ale na tę trafiłam przypadkiem no i mnie zaciekawiła choć firmy kompletnie nie znam i nie jest reklamowana jak tamte.
   Jeszxze zastanawiam się jak ona sobie radzi np ze szpinakiem czy natką pietruszki ? Bo tu raczej zwykle wygrywają wyciskarki poziome które tez biorę pod uwagę ale zniechęca mnie w nich mały wlot wiec prawie wszystko trzeba kroić
   Sorki ze zawracam głowę ale jak mam wydać trochę więcej kasy to wolę być przynajmniej prawie pewna 😊 pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  5. Tutaj jest film na którym wyciskam też natkę pietruszki i jarmuż https://www.czteryfajery.pl/2020/02/co-pic-na-kaca.html
   Moim zdaniem Ronic lepiej radzi sobie z zieleniną niż tzw. topowe modele innych producentów. Jego dużą zaletą jest właśnie uniwersalność i bardzo łatwe czyszczenie po zakończeniu pracy.

   Usuń
  6. Kurczę, już się praktycznie zdecydowałam na tą wyciskarkę i już miałam zamawiać ale patrzę że w opisie nie ma pojemników na pulpę i sok i zwątpiłam 🤔 proszę mi napisać czy są pojemniki w zestawie czy trzeba dokupować osobno

   Usuń
  7. Ania - są pojemniki w zestawie - i na pulpę i na sok :)

   Usuń
  8. Dziękuje, zadzwoniłam do firmy i oprócz informacji dostałam książkę o sokach w gratisie 😃
   Zamówiłam też czerwoną 🙂
   mam nadzieję, że się nie zawiodę na sprzęcie

   Usuń
  9. Nie mam tej książki, ale czytałam opinie, że jest bardzo fajna. A z wyciskarki będziesz zadowolona - tego jestem pewna :)

   Usuń
 14. U nas w domu też regularnie korzystamy z wyciskarki wolnoobrotowej. Najlepsze domowe soki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam ale używam tylko wtedy, kiedy są świeże owoce na półkach sklepowych bądź u mnie z ogródeczka 😘

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie warto! Mam w domu dość droga wyciskarkę nie wolnoobrotowa i po spróbowaniu wolnoobrotowej ta moja wydała mi się beznadziejna ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. mam, używam bardzo często, ale zamieniłam bym na trochę droższą ;) ale to może kiedyś ;

  OdpowiedzUsuń
 18. To moje marzenie i plan na przyszły rok! Także wpis jak dla mnie mega przydatny :*

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, mam pytanie odnośnie trwałości misy co w nią ślimak wchodzi. Od 5 lat mam Muke, i średnio co roku oddaje na gwarancji ze względu na uszkodzenie misy - pęka. To już męczące a teraz mam problem z otrzymaniem tego elementu i mnie zbywają. Niby wyciskarka OK a misę mają do du...y. Konstrukcja uważam beznadziejna, pęka po kilku miesiącach codziennego przygotowywania soku dla rodziny. Proszę o opinię na temat Zyle WSJ Semi-professional odnośnie właśnie tego elementu, misy. I jeszcze jedno pytanie, jak z gwarancją do kogo się wysyła kto ponosi koszty wysyłki. Dziękuję i pozdrawiam. /Czarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam żadnych problemów z misą, nawet nie widać na niej śladów użytkowania, pomimo tego że soki wyciskamy niemal codziennie.
   Cały sprzęt jest objęty 10-letnią gwarancją, ale też pytałam o to przy zakupie :) Jeśli coś się dzieje ze sprzętem, to Ronic ponosi koszty wysyłki i wysyła kuriera do klienta.

   Usuń
 20. Wyciskarka nadal działa jak nowa, mimo że jest eksploatowana kilka razy w tygodniu. Wcześniej korzystałam z modelu kupionego za granicą, niedostępnego w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzień dobry. Również zastanawiam się nad zakupem wyciskarki wolnoobrotowej dla swojej 5cio osobowej rodziny. Wyczytałam że do wyciskarek poziomych warzywa i owoce drobniej trzeba kroić, popychać i nieco wolniej przerabiają natomiast pionowe mogą mieć problemy z przerobieniem zieleniny i gorzej się myją. Większość wyciskarek ma max czas pracy po którym powinna odpocząć. I natknęłam się na tego Ronica. Wszystko mi pasuje tylko jak poradzi sobie z zielenina? Czy wyciśnie sok z pokrzywy? Próbowali Państwo? No i jaki jest ten max czas działania po którym powinna maszyna odpocząć? Czy wyciskarka ma jakieś zabezpieczenia przed przegrzaniem? Nie miałam jeszcze wyciskarki i nie wiem ile potrzeba czasu na wyciśnięcie 3litrów soku zazwyczaj z popularnych warzyw i owoców standardowo(jabłko,marchew,pietruszka) okazjonalnie zielenina inne. Myślę że taka min. norma to ok 3litry soku.Na święta będzie pewnie z 2razy więcej.
  Ps. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z zieleniną radzi sobie baz najmniejszego problemu, wyciskałam z natki pietruszki z dodatkiem jabłka. Podczas przygotowywania przecieru pomidorowego pracowała przez ponad godzinę. Trzy litry soku to mniej więcej 10 minut wyciskania w przypadku średnio soczystych owoców lub warzyw.
   Do tej wyciskarki nie musisz kroić warzyw ani owoców, otwór jest na tyle duży, że bez problemu mieści się w nim jabłko.
   W przypadku tego modelu nie ma żadnych problemów z myciem - wlewasz do wyciskarki gorącą wodę i uruchamiasz urządzenie. Potem wystarczy opłukać sitka.

   Usuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych