TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Ramen w domu - książka kucharska

Ramen w domu - Brian MacDuckston

Książka kucharska z łatwymi przepisami na klasyczny ramen i odważnymi nowymi smakami.


Ramen w domu - książka kucharska autorstwa Briana MacDuckston to kolejny w naszej domowej biblioteczce tytuł poświęcony tej kultowej zupie i zarazem 100 nowych inspiracji na jej przygotowanie.

Proste przepisy na buliony, makarony i dodatki do ramenu oraz ciekawostki na temat kuchni i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni powodują, że lektura książki Briana MacDuckston staje się prawdziwą przyjemnością. Dla początkujących, ważnym atutem będą sugestie, w jaki sposób uprościć i usprawnić przygotowanie wyśmienitego, domowego ramenu.  Bardziej doświadczeni, znajdą w niej wiele inspiracji i zachętę do poznawania nowych smaków.

Książka podzielona jest na rozdziały dotyczące wywarów (bulionów), tare czyli mieszanek przypraw  dodawanych do zupy, makaronów, dodatków i przystawek. Kolejne pięć rozdziałów autor poświęcił głównym rodzajom ramenu:
  • Shio ramen 
  • Shoyu ramen 
  • Miso ramen 
  • Tonkotsu ramen 
  • nowe wersje ramenu
Poszczególne przepisy zawierają informacje m.in. o tym, ile czasu będziemy potrzebować na przygotowanie potrawy, stopniu trudności i ilości porcji. Dużym ułatwieniem są wskazówki dotyczące samodzielnego przygotowania niektórych składników. Autor nie zapomniał też o wegetarianach, którzy znajdą w książce wiele interesujących propozycji.

O autorze: Brian Macduckston do Japonii przyjechał jako nauczyciel języka angielskiego. Od ponad 10 lat poszukuje nie tylko najlepszych ramenów, ale też próbuje wyjaśnić fenomen najsłynniejszej z azjatyckich zup. Jest absolwentem Szkoły Ramenu w Osace, prowadzi blog Ramen Adventures.

Kilka przepisów na ramen jest już na naszym blogu, to m.in.
Zupa ramen z kurczakiem
Bardzo dobry rosół azjatycki 
Ramen z wieprzowiną


Ramen-w-domu-ksiazka-kucharska
Tytuł: Ramen w domu
Autor: Brian MacDuckston
Tytuł oryginalny: Ramen at Home
Tłumaczenie: Magdalena Gendźwiłł
Wydawnictwo Poradnia K

Komentarze