Ramen w domu - książka kucharska

Ramen w domu - Brian MacDuckston

Książka kucharska z łatwymi przepisami na klasyczny ramen i odważnymi nowymi smakami.


Ramen w domu - książka kucharska autorstwa Briana MacDuckston to kolejny w naszej domowej biblioteczce tytuł poświęcony tej kultowej zupie i zarazem 100 nowych inspiracji na jej przygotowanie.

Proste przepisy na buliony, makarony i dodatki do ramenu oraz ciekawostki na temat kuchni i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni powodują, że lektura książki Briana MacDuckston staje się prawdziwą przyjemnością. Dla początkujących, ważnym atutem będą sugestie, w jaki sposób uprościć i usprawnić przygotowanie wyśmienitego, domowego ramenu.  Bardziej doświadczeni, znajdą w niej wiele inspiracji i zachętę do poznawania nowych smaków.

Książka podzielona jest na rozdziały dotyczące wywarów (bulionów), tare czyli mieszanek przypraw  dodawanych do zupy, makaronów, dodatków i przystawek. Kolejne pięć rozdziałów autor poświęcił głównym rodzajom ramenu:
  • Shio ramen 
  • Shoyu ramen 
  • Miso ramen 
  • Tonkotsu ramen 
  • nowe wersje ramenu
Poszczególne przepisy zawierają informacje m.in. o tym, ile czasu będziemy potrzebować na przygotowanie potrawy, stopniu trudności i ilości porcji. Dużym ułatwieniem są wskazówki dotyczące samodzielnego przygotowania niektórych składników. Autor nie zapomniał też o wegetarianach, którzy znajdą w książce wiele interesujących propozycji.

O autorze: Brian Macduckston do Japonii przyjechał jako nauczyciel języka angielskiego. Od ponad 10 lat poszukuje nie tylko najlepszych ramenów, ale też próbuje wyjaśnić fenomen najsłynniejszej z azjatyckich zup. Jest absolwentem Szkoły Ramenu w Osace, prowadzi blog Ramen Adventures.

Kilka przepisów na ramen jest już na naszym blogu, to m.in.
Zupa ramen z kurczakiem
Bardzo dobry rosół azjatycki 
Ramen z wieprzowiną


Ramen-w-domu-ksiazka-kucharska
Tytuł: Ramen w domu
Autor: Brian MacDuckston
Tytuł oryginalny: Ramen at Home
Tłumaczenie: Magdalena Gendźwiłł
Wydawnictwo Poradnia K

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: