8/01/2020

Domowe kiszonki które leczą

Domowe kiszonki które leczą

znane i mniej znane przepisy na zdrowe kiszonki


Domowe kiszonki które leczą, książka autorstwa dyplomowanych dietetyczek Ewy Sypnik – Pogorzelskiej i Magdaleny Jarzynka – Jędrzejewskiej, to prawdziwa skarbnica pomysłów i inspiracji na zdrowe, domowe przetwory. Choć właśnie się ukazała, to z półek księgarskich znika błyskawicznie. Cieszę się więc ogromnie, że udało mi się ją zdobyć.

O tym, że kiszonki są pyszne i zdrowe wiadomo od dawna, istnieją dowody, że ta technika konserwowania żywności była popularna już 2000 lat przed naszą erą. Przygotowanie kiszonek nie przysparza zazwyczaj problemów, ale warto poznać zasady, które nam to ułatwią, zwłaszcza, że jesteśmy w środku sezonu na domowe przetwory. Dzięki samodzielnie przygotowanym kiszonkom uzupełnimy w okresie zimowym brak witamin i dostarczymy cennych składników.

Kisić można niemal wszystko, nie tylko ogórki, kapustę i buraki. Rewelacyjnie smakuje popularny w kuchni rosyjskiej kiszony czosnek i marokańskie kiszone cytryny. W książce Domowe kiszonki, które leczą znajdziesz 80 przystępnie podanych przepisów na kiszone warzywa i owoce oraz propozycje ich wykorzystania. Oprócz najbardziej popularnych w kuchni polskiej propozycji kiszonek z ogórków i kapusty, będziesz mogła przygotować równie smaczne kiszone śliwki, pomidory czy marchewka i wiele innych  przetworów. Nie mogło oczywiście zabraknąć także przepisów na ich wykorzystanie, masz więc szansę wzbogacić domowe menu o zdrowe i smaczne potrawy.

Podsumowując - książka ze wszech miar godna polecenia dla wszystkich, którzy chcą w naturalny sposób zadbać o własne zdrowie i urozmaicić codzienne menu.

Tytuł: Domowe kiszonki, które leczą
Autor: Ewa Sypnik – Pogorzelska, Magdalena Jarzynka – Jędrzejewska
Liczba stron: 224
Ilość przepisów: 80
Wydawnictwo RM
Data wydania: lipiec 2020

1 komentarz:

  1. Ta książka jest bardzo potrzebna. Prezpisy są proste i nieprzekombinowane. Zawiera wiele cennych rad.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Drukuj lub zapisz przepis