TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Herbata po arabsku

Herbata po arabsku

Przepis na mrożoną herbatę z wodą różaną.

Herbata po arabsku przepis na mrożoną herbatę z wodą różaną. Herbata po arabsku ma setki wariantów i smaków. Dziś mam dla ciebie wyśmienity libański przepis na  herbatę. To herbata po arabsku z wodą z wodą różaną. Herbata po arabsku podawana jest zazwyczaj na gorąco, ale latem możesz przegotować arabską herbatę mrożoną. Jak wspomniałam, herbata po arabsku może być przygotowywana z różnymi dodatkami. Zielona herbata z miętą to najbardziej lubiany przepis na herbatę po arabsku. Ta wersja, znana jako herbata marokańska lub herbata z Maghrebu, popularna jest w krajach Afryki Północnej (Maroko, Tunezja, Algieria). Herbata z suszonych kwiatów hibiskusa nosi nazwę karkade i zapewne próbowałaś jej w Egipcie. W Libanie zostaniesz poczęstowana herbatą po arabsku z wodą różaną lub wodą z kwiatów pomarańczy. Palestyńska herbata szałwiowa tzw. Shay bil Maramiya to z kolei mocna czarna herbata z szałwią parzona przez około 5-8 minut.

Jeśli nigdy wcześniej nie piłaś herbaty po arabsku, to konicznie zapisz sobie przepis.  Ten wspaniały napój to pyszna aromatyczna herbata z sokiem z cytryny i odrobiną wody różanej, która nadaje jej przyjemne kwiatowe nuty. Herbata z wodą różaną podana z lodem jest idealna na upalne lato. 

herbata-po-arabsku
Herbata po arabsku może być przygotowywana z różnymi dodatkami.
 

Herbata po arabsku 

  • 4 szklanki wody,
  • 2-3 łyżeczki czarnej herbaty liściastej dobrej jakości, np. Dammann
  • 6-8 łyżek soku z cytryny,
  • 1-2 łyżeczki wody różanej 
  • cukier do smaku
  • latem dodatkowo lód w kostkach,
  • opcjonalnie orzeszki piniowe do podania.

Herbata po arabsku przepis

1. Zagotuj wodę, dodaj herbatę i pozostaw na 3-5 minut do zaparzenia.

2. Dodaj cukier do gorącej herbaty i mieszaj, aż się rozpuści. 

3. Dodaj sok z cytryny i wodę różaną i wymieszaj do połączenia składników. W wersji z lodem najpierw wystudź herbatę, a następnie dodaj sok z cytryny i wodę różaną. Włóż kostki lodu do szklanki i wlej herbatę. 

Udostępnij przepis na herbatę po arabsku

Spodobał Ci się przepis na herbatę po arabsku z wodą różaną ? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz. Udostępnij ten artykuł na Facebooku lub Instagramie i oznacz nas tagiem #Czteryfajery.

Herbata Dammann Frères

Na dzień dzisiejszy herbata Dammann Frères to jeden z moich faworytów.  Nie znałam jej wcześniej, a zamówiłam tylko i wyłącznie ze względu na nazwę, która kojarzy mi się z miastem Dammam, stolicą Prowincji Wschodniej w Arabii Saudyjskiej, gdzie przez długi czas mieszkałam. Dlatego chciałam przygotować z niej herbatę po arabsku. Dopiero niedawno dowiedziałam się nieco więcej na temat tej francuskiej marki. Dammann Frères to francuski Dom Herbaty założony w 1925 roku, ale jego historia rozpoczęła się w 1692 roku we Francji Ludwika XIV. Jak twierdzą właściciele, wzmianka o przyznaniu firmie przywileju sprzedaży herbaty we Francji znajduje się w archiwach królewskich.  Współcześnie herbaty Dammann Frères serwowane są w luksusowych hotelach we Francji. 

Herbata, którą wybrałam to ekskluzywna Dammann Frères Assam G.F.O.P. Indyjska herbata o pięknych całych liściach, z dużą ilością złotych nierozwiniętych pączków herbacianych. Zaparzona, kusi drzewno-korzennym aromatem, miodowym posmakiem i piękną miedzianą barwą. Skrótem G.F.O.P. (Golden Flowery Orange Pekoe)  oznaczane są herbaty bardzo wysokiej jakości, w skład których wchodzą młode listki z dodatkiem nierozwiniętych pączków herbacianych tzw. tipsów.

herbata-po-arabsku

Herbata po arabsku 

Herbata w świecie arabskim jest równie ważna, jak kawa.  Zwykle podawana jest do śniadania, po obiedzie i do kolacji. Dla mieszkańców Półwyspu Arabskiego i Afryki Północnej herbata to po arabsku i kawa po arabsku (przepis) to synonimy gościnności. Herbata zawdzięcza swoją popularność społecznemu charakterowi, jest to jeden z najważniejszych aspektów gościnności i etykiety biznesowej w kulturze arabskiej. Co ważne, nie należy odmawiać oferowanej herbaty lub kawy, ponieważ może to zostać uznane za niegrzeczne.

herbata-po-arabsku
Herbata po arabsku.

Komentarze