TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Zamiana pasji kulinarnej we własny biznes

Zamiana pasji kulinarnej we własny biznes – jaki sprzęt może być przydatny?

Są takie osoby, dla których gotowanie to ogromna przyjemność. Przyrządzanie nowych, ciekawych potraw, ciągłe eksperymentowanie w kuchni i karmienie rodziny oraz znajomych może wtedy przerodzić się w chęć poświęcenia się temu zajęciu zawodowo. Jednak gotowanie dla kilku osób wygląda zupełnie inaczej niż przygotowywanie posiłków dla dużych grup. Co może ułatwić taką pracę? 

zmiana-pasji-kulinarnej-we-welasny-biznes

Własny biznes gastronomiczny wymaga nie tylko umiejętności gotowania, ale również odpowiedniego zarządzania. Nie da się na dużą skalę zrobić wszystkiego samodzielnie. Jeśli ma się naprawdę dużo zamówień, niezbędna jest pomoc innych – choćby w zakresie planowania zakupów i obsługi zamówień. Mając własny lokal trzeba spełnić wiele restrykcyjnych wymogów prawnych oraz zatrudnić osoby do obsługi. A jeśli chcesz się skupić głównie na samodzielnym gotowaniu, potrzebny będzie też kierownik, który pomoże w zarządzaniu. Przyda się też odpowiedni sprzęt – jaki? 

Jaki sprzęt może być pomocny? 

Czy zdajesz sobie sprawę jak wiele czasu potrafi zabrać przygotowanie jarzyn do obiadu dla kilkudziesięciu osób? Lokale gastronomiczne i firmy cateringowe radzą sobie z tym inwestując np. w obieraczki do ziemniaków i szatkownice do warzyw. Umożliwiają one ogromną oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne etapy przyrządzania potraw. Alternatywą byłoby zatrudnienie jednej osoby do wykonywania właśnie tego typu prostych czynności kuchennych. Nie da się jednak ukryć, że finansowo bardziej opłaca się zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który będzie służył przez długi czas. 

Wyposażenie przydatne w firmie cateringowej

Prowadzenie biznesu gastronomicznego może mieć różne oblicza. Niekoniecznie trzeba przygotowywać typowe dania obiadowe. Niektóre firmy specjalizują się w zapewnianiu zimnego bufetu dla firm lub na duże komercyjne imprezy. Wtedy zdecydowanie przydają się krajalnice do wędlin i serów, krajalnice do chleba czy kiełbasek, a także tace i witryny bufetowe. Jeśli zdecydujesz się na podawanie dań typu finger food, przyda się również wiele jednorazowych pojemniczków, patyczków, widelczyków i łyżeczek. Warto przy tym brać pod uwagę to, by akcesoria te były biodegradowalne, a najlepiej kompostowalne – wielu klientów zwraca na to dużą uwagę. W trakcie dużych imprez potrzebni będą również dorywczo pracownicy obsługi, którzy na bieżąco będą uzupełniać wystawione potrawy. 

Catering dietetyczny – jak pakować diety pudełkowe?

Obecnie wiele osób decyduje się na catering dietetyczny – z wygody lub konieczności. Stąd jak grzyby po deszczu wyrastają firmy cateringowe, które zajmują się dostarczaniem do klientów tego typu dań na cały dzień. W takim przypadku oprócz różnego typu sprzętu do gastronomii, który przyspiesza i ułatwia pracę niezbędne będzie również posiadanie zgrzewarek do tacek. Umożliwi to szybkie pakowanie gotowych dań i dostarczenie ich pod wskazany adres bez żadnych strat. Inną, na razie mało popularną opcją, jest pakowanie posiłków w pojemniki wielorazowego użytku np. słoiki, które są potem odbierane, dezynfekowane i wykorzystywane ponownie 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  1. Kupienie szatkownicy czy maszynki do tarcia ziemniaków np. na placki jest na pewno tańsze niż zatrudnienie kolejnego pracownika.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych