TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Planujesz wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Musisz wiedzieć, że każda z nich jest inna i przebieg urlopu będzie zależał od tego, na którą trafisz. Wszystkie łączy przyjazny klimat, ale różnice potrafią zaskakiwać. Wiemy, gdzie odpoczniesz od tłumu turystów i gdzie pojeździsz motorem po pustyni.

wakacje-w-2024-wyspy-kanaryjskie-co-warto-zobaczyc
Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć? Wybór jest ogromny – od bezkresnych plaż wyspy Fuerteventura przez Dolinę Tysiąca Palm na Gran Canaria, po cudowną wyspę La Gomera, którą Krzysztof Kolumb wybrał na swój ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki.

Najpiękniejsze Wyspy Kanaryjskie – tu spędzisz wakacje 2024 all inclusive

Gran Canaria – Rezerwat Wydm i delfinarium to dwa najważniejsze powody, dla których warto ją wziąć pod uwagę, planując wakacje na Wyspach Kanaryjskich 2024. Dodajmy do tego Dolinę Tysiąca Palm i prawie 200 plaż, a mamy przepis na wakacje marzeń z Tui.

Teneryfa – najpopularniejsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich wybieranych na Wakacje. Zachwyca czarnym, wulkanicznym piaskiem na plażach, przyciąga licznymi parkami tematycznymi: między innymi wodnym i botaniczno-zoologicznym. Jest tu bardzo dużo typowo tropikalnej roślinności.

Fuerteventura – zupełnie inna wyspa niż dwie poprzednie. Jeśli marzą ci się Wakacje na Wyspach Kanaryjskich połączone z windsurfingiem, kitesurfingiem i jazdą motocyklem lub quadem po pustyni, to Fuerta jest właśnie dla ciebie.

Lanzarote to Wyspy Kanaryjskie 2024 w pigułce, idealny wybór na rodzinne wakacje. Tu jest wszystko, zarówno luksusowe hotele, dobrze zagospodarowane plaże, jak i Park Narodowy Timanfaya z wybitnie powulkanicznym krajobrazem. Na wyspie jest dużo tras pieszych i rowerowych. Są też szkoły nurkowania.

La Gomera nie cieszy się dużą popularnością wśród turystów i to, paradoksalnie, jest jej największą zaletą. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają odpoczynku w ciepłym klimacie, ale z dala od ludzi. Mało tu piaszczystych plaż, za to nietrudno o dziewiczą przyrodę, w którą człowiek nie ingeruje. Tym samym Wyspy Kanaryjskie udowadniają, że opinie o wakacjach tutaj nie są przesadzone. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy wybrać się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie z Tui?

Wyspy Kanaryjskie 2024 zapraszają na wakacje przez cały rok. Dobra wiadomość jest taka, że tu pogoda jest bardzo stabilna i coraz więcej osób odwiedza ten region zimą. Powód? Znacznie mniejszy tłok, a bardzo przyjemnie i ciepło. Co ciekawe, w niektórych regionach szczyt letnich upałów nie przypada na czerwiec i lipiec. Na przykład na Teneryfie w październiku średnia temperatura jest wyższa niż w czerwcu.

Pora deszczowa przypada na miesiące zimowe, jednak Wyspy Kanaryjskie nie znają długotrwałych deszczów. Można się spodziewać raczej gwałtownych i krótkich ulew.

Artykuł pt. Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć? jest materiałem sponsorowanym.

wakacje-w-2024-wyspy-kanaryjskie-co-warto-zobaczyc
Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Komentarze