Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Planujesz wakacje na Wyspach Kanaryjskich? Musisz wiedzieć, że każda z nich jest inna i przebieg urlopu będzie zależał od tego, na którą trafisz. Wszystkie łączy przyjazny klimat, ale różnice potrafią zaskakiwać. Wiemy, gdzie odpoczniesz od tłumu turystów i gdzie pojeździsz motorem po pustyni.

wakacje-w-2024-wyspy-kanaryjskie-co-warto-zobaczyc
Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć? Wybór jest ogromny – od bezkresnych plaż wyspy Fuerteventura przez Dolinę Tysiąca Palm na Gran Canaria, po cudowną wyspę La Gomera, którą Krzysztof Kolumb wybrał na swój ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki.

Najpiękniejsze Wyspy Kanaryjskie – tu spędzisz wakacje 2024 all inclusive

Gran Canaria – Rezerwat Wydm i delfinarium to dwa najważniejsze powody, dla których warto ją wziąć pod uwagę, planując wakacje na Wyspach Kanaryjskich 2024. Dodajmy do tego Dolinę Tysiąca Palm i prawie 200 plaż, a mamy przepis na wakacje marzeń z Tui.

Teneryfa – najpopularniejsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich wybieranych na Wakacje. Zachwyca czarnym, wulkanicznym piaskiem na plażach, przyciąga licznymi parkami tematycznymi: między innymi wodnym i botaniczno-zoologicznym. Jest tu bardzo dużo typowo tropikalnej roślinności.

Fuerteventura – zupełnie inna wyspa niż dwie poprzednie. Jeśli marzą ci się Wakacje na Wyspach Kanaryjskich połączone z windsurfingiem, kitesurfingiem i jazdą motocyklem lub quadem po pustyni, to Fuerta jest właśnie dla ciebie.

Lanzarote to Wyspy Kanaryjskie 2024 w pigułce, idealny wybór na rodzinne wakacje. Tu jest wszystko, zarówno luksusowe hotele, dobrze zagospodarowane plaże, jak i Park Narodowy Timanfaya z wybitnie powulkanicznym krajobrazem. Na wyspie jest dużo tras pieszych i rowerowych. Są też szkoły nurkowania.

La Gomera nie cieszy się dużą popularnością wśród turystów i to, paradoksalnie, jest jej największą zaletą. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają odpoczynku w ciepłym klimacie, ale z dala od ludzi. Mało tu piaszczystych plaż, za to nietrudno o dziewiczą przyrodę, w którą człowiek nie ingeruje. Tym samym Wyspy Kanaryjskie udowadniają, że opinie o wakacjach tutaj nie są przesadzone. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy wybrać się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie z Tui?

Wyspy Kanaryjskie 2024 zapraszają na wakacje przez cały rok. Dobra wiadomość jest taka, że tu pogoda jest bardzo stabilna i coraz więcej osób odwiedza ten region zimą. Powód? Znacznie mniejszy tłok, a bardzo przyjemnie i ciepło. Co ciekawe, w niektórych regionach szczyt letnich upałów nie przypada na czerwiec i lipiec. Na przykład na Teneryfie w październiku średnia temperatura jest wyższa niż w czerwcu.

Pora deszczowa przypada na miesiące zimowe, jednak Wyspy Kanaryjskie nie znają długotrwałych deszczów. Można się spodziewać raczej gwałtownych i krótkich ulew.

Artykuł pt. Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć? jest materiałem sponsorowanym.

wakacje-w-2024-wyspy-kanaryjskie-co-warto-zobaczyc
Wakacje w 2024 – Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: