TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500

Czy warto kupić Ninja AF500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 to efekt moich testów przez ostatnie miesiące. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że dzięki temu urządzeniu zdrowe odżywianie jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Frytkownica Ninja AF500 łączy z powodzeniem funkcje energooszczędnego piekarnika, grilla, suszarki do warzyw, owoców i grzybów oraz oczywiście frytkownicy z intuicyjnym sterowaniem, unikalnymi funkcjami, wygodną obsługą i ponadczasowym designem. Najlepsze frytkownice na gorące powietrze marki Ninja pozwalają na przygotowanie niemal każdego dania, które wymaga pieczenia, smażenia lub suszenia. Od frytek i nuggetsów, przez soczyste steki, grillowane kiełbaski i warzywa, pieczonego kurczaka i ryby, doskonałe ciasta i chleby, po suszone grzyby, owoce i warzywa. 

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 to efekt moich testów przez ostatnie miesiące. Dzięki temu urządzeniu zdrowe odżywianie jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Frytkownica Ninja AF500 łączy z powodzeniem funkcje energooszczędnego piekarnika, grilla, suszarki do warzyw, owoców i grzybów oraz oczywiście frytkownicy z intuicyjnym sterowaniem, unikalnymi funkcjami, wygodną obsługą i ponadczasowym designem.

Dwa różne posiłki w tym samym czasie

Pojemność jest najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie frytkownicy. To ona decyduje o tym, dla ilu osób będziesz mogła przygotować posiłek. Frytkownica Ninja AF500 ma pojemność 10,4 litra, ale nie musisz wykorzystywać jej całej. 

Szufladę możesz podzielić na dwie niezależne mniejsze komory tzw. DualZone, każda o pojemności 5,2 litra. Dla każdej z nich możesz ustawić inne parametry gotowania. Dzięki temu przygotujesz dwie różne potrawy na raz – idealne rozwiązanie na rodzinne posiłki!

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Po umieszczeniu płytki rozdzielającej i podziale szuflady na dwie komory, na pierwszy rzut oka wydają się one kompaktowe, ale mieszczą naprawdę pokaźną ilość jedzenia. W jednej komorze z łatwością zmieści się cały kurczak, a w drugiej przygotujesz dużą porcję ziemniaków i cały obiad będzie gotowy w tym samym czasie.

Dodatkowo, każda z dwóch komór jest wyposażona w talerz Crisper Plate z powłoką ceramiczną, który można bardzo łatwo włożyć i wyjąć w razie potrzeby. Dzięki temu czyszczenie urządzenia jest niezwykle proste. Talerze Crisper Plate można myć w zmywarce, ale dzięki nieprzywierającej powłoce są tak łatwe do czyszczenia, że równie szybko umyjesz je ręcznie

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Siedem urządzeń w jednym

Frytkownica powietrzna Ninja AF500 posiada siedem wstępnych ustawień gotowania. Wystarczy jedno dotknięcie, aby smażyć przy użyciu gorącego powietrza mrożone i świeże potrawy (także panierowane), przygotować chrupiące frytki i chipsy, suszyć owoce, warzywa i grzyby, smażyć mięso, upiec ciasto lub całego kurczaka albo podgrzać posiłek. 

Wstępnie zaprogramowane funkcje to:

 • Smażenie beztłuszczowe,
 • Maksymalna chrupkość, temperatura 240 stopni zapewnia super chrupiące potrawy, takie jak frytki, nuggetsy czy placki ziemniaczane,
 • Pieczeń,
 • Ciasta,
 • Dehydracja (suszenie) grzybów, owoców i warzyw,
 • Odgrzewanie potraw,
 • Wyrastanie słodkich i wytrawnych wypieków oraz pieczywa (funkcja Prove).

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 –  co można zrobić we frytkownicy Ninja?

Wszystko, co można włożyć do piekarnika, można też przyrządzić we frytkownicy.

Panierowane mięso i warzywa są idealnie chrupiące i smakują dokładnie tak, jak smażone w głębokim tłuszczu, jeśli przed pieczeniem spryskasz je odrobiną oleju.

Fantastycznym rozwiązaniem jest technologia DualZone i ustawienie synchronizacji, które eliminują konieczność ustawiania ręcznie różnych czasów gotowania. 

Korzystając z DualZone możesz przygotować dwa różne dania wymagające różnych temperatur i czasów gotowania, a funkcja synchronizacji sprawi że, niezależnie od wybranych przez Ciebie ustawień, obie potrawy będą gotowe do podania w tym samym czasie.

Po włożeniu składników wystarczy ustawić program gotowania, temperaturę i czas gotowania dla każdej komory, następnie nacisnąć przycisk synchronizacji, a każda strefa automatycznie rozpocznie gotowanie w odpowiednim momencie, aby obie potrawy były gotowe w tym samym czasie.  

Oprócz ustawienia Synchronizacja dostępna jest również funkcja Match (dopasowanie). To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz ugotować większą ilość tej samej potraw albo dwie rożne potrawy korzystając z tej samej funkcji, temperatury i czasu. 

Możesz oczywiście wykorzystać tylko jedną komorę, jeśli chcesz przygotować mniejszy posiłek, albo całą szufladę bez przegrody, gdy przygotowujesz dużą porcję lub np. pieczesz całą gęś.

Jeśli chcesz używać szuflady jako jednej dużej strefy np. do gotowania dużych kawałków mięsa na pieczeń, wystarczy nacisnąć „megazone”, a następnie ustawić pokrętło na jeden z trybów gotowania. Czas i temperaturę reguluje się za pomocą strzałek po obu stronach ekranu.

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 – obsługa

Obsługa tej frytkownicy Ninja  jest dziecinnie prosta. Możesz wybrać jedną z dwóch różnych metod gotowania:

 • Ustawienia wstępne, które wymieniłam wyżej albo
 • samodzielne ustawienie czasu i temperatury.
Frytkownica Ninja AF500 nie wymaga wstępnego podgrzewania. W dołączonej do urządzenia instrukcji obsługi precyzyjnie opisano każde z ustawień wstępnych frytkownicy i podano przydatne informacje dotyczące gotowania różnych rodzajów żywności. Korzystając z tej frytkownicy bardzo rzadko dodaję olej do gotowania. Robię to wtedy, gdy korzystam z funkcji "Maksymalna chrupkość". Jednak nawet wówczas to zaledwie kilka kropli oleju rozpylonych za pomocą spryskiwacza do oleju i oliwy.

Łatwość czyszczenia

Talerze Crisper Plate, rozdzielacz i wnętrze szuflady są odporne na przywieranie potraw i można je łatwo wyczyścić po zakończeniu gotowania zarówno ręcznie, jak i w zmywarce.

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową NinjaAF500?

Każdy, kto ma frytkownicę beztłuszczową Ninja wie, że tego urządzenia nic nie zastąpi. Wystarczy wejść na grupy kulinarne na Facebooku poświęcone frytkownicom tej marki (np. Ninja Air Fryer AF 300, 400, 451, 500 Recipes, Advice & Accessories), aby przekonać się ilu mają fanów. Frytkownica beztłuszczowa Ninja AF500 smaży lub piecze wszystko, co do niej włożysz, i zapewnia doskonałe rezultaty. Obsługa urządzenia jest banalnie łatwa, przepisy proste, a przede wszystkim przygotujesz potrawy bez oleju lub z jego minimalną ilością. Od przekąsek po pełnowartościowe posiłki i wypieki – wszystko jest możliwe do przygotowania we frytkownicy, która piecze, smaży, grilluje, podgrzewa oraz zastępuje suszarkę do grzybów i warzyw.

Frytkownica beztłuszczowa Ninja AF500 to jedna z najlepszych i najwyżej ocenianych frytkownic tej firmy. Ninja AF500 dysponuje dwiema komorami, każda o pojemności 5,2 l, które po wyjęciu przegrody możesz połączyć w jedną dużą szufladą MegaZone o pojemności 10,4 l, aby przygotować dużą pieczeń lub posiłek dla kilku osób.

Przyrządzanie posiłków ułatwiają funkcje: synchronicznego gotowania (gotowanie dwóch różnych potraw jednocześnie, tak aby były gotowe w tym samym czasie) oraz automatycznego dopasowania ustawień strefy 2 do ustawień strefy 1.

Kup frytkownicę beztłuszczową Ninja AF500, jeśli:

 • Chcesz szybko przygotować obiad lub ciepłą kolację z niewielką ilością (lub bez!) oleju, a ciągle brakuje Ci czasu;
 • Potrzebujesz urządzenia, które zastąpi inne kuchenne AGD, m.in. piekarnik, grill, suszarkę do grzybów i owoców, podgrzewacz;
 • Gotujesz urozmaicone i zdrowe posiłki lub starasz się ograniczyć ilość tłuszczu w swojej diecie;
 • Chcesz mieć możliwość korzystania z programów automatycznych, ale też swobodę ręcznego ustawiania czasu gotowania i temperatury;
 • Szukasz wysokiej jakości frytkownicy, która będzie trwała i niezawodna przez długi czas.

Jeśli gotujesz małe porcje, wybierz model Ninja AF300 lub Ninja AF400.

Udostępnij recenzję frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500

Jeśli ta recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 okazała się pomocna, udostępnij ją znajomym na Facebooku i Instagramie, aby mogli sprawdzić, czy ta frytkownica jest dla nich odpowiednia.

recenzja-frytkownicy-beztluszczowej-ninja-af500

Recenzja frytkownicy beztłuszczowej Ninja AF500 – podsumowanie 

Ogólnie rzecz biorąc, jestem pod wielkim wrażeniem tego urządzenia. Podoba mi się ilość miejsca w szufladzie oraz możliwość podzielenia jej na dwie niezależne części i przygotowania dwóch różnych potraw na raz. Dzięki temu Ninja AF500 idealnie nadaje się zarówno do przygotowania dania głównego, jak i dodatków do rodzinnych posiłków. Jestem również pod wielkim wrażeniem zakresu opcji gotowania i łatwości obsługi.

Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze urządzeniu, to  frytkownica powietrzna Ninja AF500 jest doskonałym wyborem. Przyrządzane w niej potrawy są bardzo smaczne, a duża ilość funkcji pozwala na przygotowanie bardzo urozmaiconych posiłków.

Komentarze