Kulinarne rozterki emigrantów :)

Czy zastanawialiście się kiedyś jak zrobić bigos nie mając dostępu do wieprzowiny i kiszonej kapusty ?
Jaką przyprawą zastąpić jałowiec, żeby nadać smak pasztetom ?
Co dodać do ogórków kiszonych, żeby choć trochę przypominały smakiem te polskie, nie mając chrzanu i liści wiśni ? Takie pytania zadają sobie niejednokrotnie emigranci, zarówno Ci mieszkający w Europie jak i na  Bliskim  Wschodzie, w Ameryce Południowej, Azji czy Australii. 


Liczymy na to, że dodając Wasze przepisy, podpowiecie nam - ekspatom, jak takie problemy rozwiązać :)

Będziemy  wdzięczni  za  każdy przepis,  który  można  wykorzystać  w  kraju,  gdzie  wieprzowina  jest  zabroniona,  gdzie  nie  ma  mąki  żytniej,  a  o  tradycyjnym  polskim  żurku  i  ogórkach  małosolnych  można  tylko  pomarzyć.
Przyjmiemy  też  z  radością  każdy  przepis,  który  pomoże  Emigrantom  w innych  krajach  odtworzyć  polskie  smaki. 

Nie myślcie jednak, że narzekamy :)
Chcielibyśmy jedynie rozbudować nasz jadłospis o potrawy, które będą przypominały smakiem kuchnię polską lub węgierską :)

Czas trwania akcji: 
od 31 sierpnia do 30 września 2013

Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
Kulinarne rozterki ekspatów

Komentarze

  1. Ciągle się borykam z tymi problemami, ale niektórych przepisów, tych bardziej tradycyjnych nie da się przerobić na tutejsze warunki. Pozdrawiam z Chile :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: