Bananowe paluszki curry

Skoro można robić bananowe chipsy, to można i paluszki. W Indiach i na Bliskim Wschodzie w większości sklepów można kupić suszone banany w curry. Grzechem byłoby więc nie przyrządzić takich samemu.
Oprócz bananów niezbędny okazał się nóż i to baaaaardzo ostry nóż. W takich sytuacjach zazwyczaj sięgam po niepozornie wyglądające "pikutki" Victorinox. To chyba najlepsze noże "do zadań specjalnych", zwłaszcza, kiedy trzeba pokroić pomidory, banany czy.... ciasto z kremem.

Składniki - proporcje dotyczą suszarki MSG-04 firmy MPM
  • 12 bananów 
  • 2 łyżki stołowe curry
  • bardzo ostry nóż i............  10 godzin oczekiwania 
Przygotowanie
Banany obrać, przekroić wzdłuż (zdjęcie nr 2) na dwie w miarę równe części. Każdą połówkę banana ponownie przekroić wzdłuż na 2 lub 3 paluszki i posypać curry.
Ułożyć na sitach do suszenia i suszyć na najwyższym poziomie grzania przez około 10 - 12 godzin.
Po ususzeniu bananów wziąć do czytania dobrą książkę lub włączyć ulubiony film i.... chrupać, chrupać, chrupać...... :)

Bananowe paluszki curry


banany przekroić wzdłuż na dwie równe części


moje ulubione pikutki czyli noże do zadań specjalnych w akcji :)


Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: