Latte macchiato z nutą pomarańczy

Miło posiedzieć w ciepłym domu przy filiżance wspaniałej aromatycznej kawy, kiedy na dworze coraz zimniej. Kawa z nutą pomarańczy jest idealna na taki romantyczny wieczór we dwoje.
Rozgrzeje, pobudzi zmysły a przy tym doskonale się prezentuje w towarzystwie świec.

Składniki - proporcje na jedną szklankę
  • 1 porcja espresso
  • 1 czubata łyżka stołowa kandyzowanej skórki pomarańczowej
  • 1/4 tabliczki czekolady (białej, mlecznej lub gorzkiej)
  • 150 ml mleka
  • duża szczypta świeżo zmielonej skórki pomarańczowej (tutaj przepis)

Przygotowanie
Przygotowanie tej kawy trzeba rozpocząć dzień wcześniej.
Do każdej ze szklanek wsypujemy kandyzowaną skórkę pomarańczową i staramy się ją dokładnie ubić, w ten sposób, aby nie pozostawiać wolnych przestrzeni. Połamaną na małe kawałki czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, a następnie nakładamy cienką warstwę na kandyzowaną skórkę pomarańczową i odstawiamy do lodówki do następnego dnia.
Przed podaniem spieniamy mleko i wlewamy do szklanek, a następnie dodajemy espresso.
Pod wpływem temperatury warstwa czekolady zacznie się rozpuszczać uwalniając stopniowo aromat pomarańczyKomentarze

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: