TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Jak zdezynfekować mieszkanie i oczyścić powietrze

Jak zdezynfekować mieszkanie i oczyścić powietrze

Co to jest detoksykator powietrza i do czego służy.

Jak zdezynfekować mieszkanie i oczyścić powietrze zastanawiają się nie tylko alergicy i rodzice małych dzieci. Przed takim dylematem stajemy wszyscy ze względu na wszechobecny smog oraz w okresach wzmożonych przeziębień i zachorowań na choroby wirusowe, w tym spowodowane przez koronawirusy, jak COVID-19. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to powietrze w naszych mieszkaniach, jest 5-krotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz.

Napady kichania i niekończące się przeziębienia stały się powszechnymi dolegliwościami. W naszych domach, choć tego nie widzimy, jest wiele szkodliwych substancji i patogenów, które mogą wywoływać infekcje dróg oddechowych, problemy neurologiczne i kłopoty ze snem lub nasilać objawy u osób cierpiących na astmę. Aby odfiltrować alergeny, kurz, pyłki, pozbyć się brzydkich zapachów i zarodników pleśni w powietrzu, większość ludzi używa oczyszczaczy powietrza. Także u nas od kilku lat pracuje, niezależnie od pory roku, bardzo wydajny oczyszczacz powietrza  Roger firmy Stadler Form. Opisałam go dokładnie w artykule jak wybrać oczyszczacz powietrza dla alergika. Dzięki niemu z czystego powietrza w domu korzystają wszyscy domownicy, również ci, których alergie i kłopoty z oddychaniem nie dotyczą.

Drugim problemem jest dezynfekcja mieszkania. Samo oczyszczanie powietrza oraz odkurzanie czy mycie podłóg i innych powierzchni pozwala zachować higienę i usunąć widoczny dla nas kurz i bród, ale nie niszczy wirusów, bakterii i grzybów. Żeby uniknąć stosowania chemikaliów i ozonowania, które nie są w pełni bezpieczne dla ludzi przebywających w pomieszczeniu, możemy użyć detoksykatora powietrza. 

jak-zdezynfekowac-mieszkanie-i-oczyscic-powietrze
Inteligentny oczyszczacz i detoksykator powietrza VBreathe Tasman.
 

Co to jest detoksykator powietrza i do czego służy 

Stosunkowo niedawno na polskim rynku pojawiło urządzenie łączące w sobie zalety oczyszczacza powietrza z funkcją detoksykacji - VBreathe Tasman. To pierwsze na świecie, opatentowane połączenie filtrów HEPA klasy medycznej i technologii naturalnego żelu VActive zostało opracowane i jest produkowane w Australii. Niewielkie rozmiary (25 cm wysokości i 9 cm średnicy) gwarantują, że bez problemu zmieści nawet w pomieszczeniach o bardzo małej powierzchni. Ten bardzo lekki, ważący 1,1 kg oczyszczacz można też bez problemu zabrać ze sobą w podróż, a wbudowany akumulator zapewnia 10 godzin pracy bez zasilania. 


Oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji VBreathe Tasman

VBreathe Tasman to niewielkie przenośne urządzenie, które wykorzystuje do oczyszczania powietrza filtry HEPA klasy medycznej i jednocześnie rozpyla mikroskopijne, całkowicie naturalne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz znajdującej w się w pobliżu żywności, opary ziołowego żelu VActive. W ten sposób unieszkodliwia obecne w powietrzu i osadzające się na powierzchniach toksyny, bakterie, wirusy  i pleśń oraz ogranicza rozprzestrzenianie się alergenów nawet o 99% zapobiegając chorobom układu oddechowego. 

VBreathe Tasman został wyposażony w czujniki, które wykrywają dym, pleśń, tlenek węgla i szkodliwe cząstki PM 2,5. O jakości powietrza w pomieszczeniu informuje podświetlony pierścień świetlny, którego kolor można dostosować do własnych upodobań.  Stan powietrza można również sprawdzić w aplikacji na smartfony, która pozwala zarazem na wygodne sterowanie oczyszczaczem za pomocą smartfona. 

jak-zdezynfekowac-mieszkanie-i-oczyscic-powietrze
Funkcja tryb nocny i bardzo cicha praca gwarantują, że działający w sypialni VBreathe Tasman nie będzie zakłócał spokojnego snu.

Czas usuwania szkodliwych substancji i patogenów jest uzależniony od kubatury pomieszczenia. Jak podaje na swojej stronie polski dystrybutor VBreathe Tasman:

Usuwanie toksyn z pomieszczenia zależy od różnych czynników, takich jak jego rozmiar, cyrkulacja powietrza i otwieranie okien/drzwi.Przykładowo, detoksykacja pokoju o wymiarach 4x4x2,8 m (45 m3) zajmie od 24 do 36 godzin. Większe pokoje potrzebują więcej czasu, np. od 36 do 48 godzin dla pomieszczenia o pow. 98 m3.Aby zapewnić stałą ochronę sobie i bliskim, warto pamiętać, aby oczyszczacz VBreathe Tasman był włączony 24 godziny na dobę.
jak-zdezynfekowac-mieszkanie-i-oczyscic-powietrze
Filtry HEPA klasy medycznej i żel VActive pomagają usuwać szkodliwe toksyny, wirusy i bakterie.
 

Żel VActive z naturalnymi olejkami eterycznymi

Składający się z unikalnej mieszanki całkowicie naturalnych składników (z australijskimi olejkami eterycznymi) żel VActive pomaga usuwać szkodliwe toksyny, wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu i osiadające na wszystkich powierzchniach. Działanie żelu zostało potwierdzone w niezależnie przeprowadzanych testach.  Zawarte w żelu olejki eteryczne

 • redukują liczbę mikrobów i toksyn 
 • są bezpieczne dla dzieci, zwierząt i żywności 
 • odstraszają komary 
 • poprawia samopoczucie alergików 
 • usuwają nieprzyjemne zapachy 
 • poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach

Jedno opakowanie żelu VActive Gel wystarcza na około cztery miesiące przy średniej prędkości wentylatora pracującego 24-godzinny na dobę.

Wg badań przeprowadzonych przez Eurofins Scientific, wiodącą międzynarodową grupę laboratoriów świadczącą usługi testowania i wsparcia m.in. dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego, VBreathe Tasman  redukuje m.in.

 • gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus) - w 99.9% 
 • pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) - w 99.9999% 
 • pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa) - w 90% -
 • paciorkowce (Enterococcus hirae) mogące wywoływać zapalenie wsierdzia i posocznicę - w 99.999% 
 • oraz wykazuje 99,9% skuteczność w redukcji nici koronawirusa (ta nić jest akceptowana przez TGA - Therapeutic Goods Administration jako odpowiednik COVID-19).

Redukcja pleśni wynosi odpowiednio

 • 88% - po 24 godzinach
 • 95%  - po 72 godzinach
jak-zdezynfekowac-mieszkanie-i-oczyscic-powietrze

Używam oczyszczacza VBreathe Tasman z funkcją detoksykacji dopiero od miesiąca, ale nawet po tak krótkim okresie mogę stwierdzić, że zdecydowanie mniej męczą mnie napady kataru na tle alergicznym. Zdecydowanie mniej jest wyczuwalny zapach papierosów, nawet kiedy mamy w domu kilku palących gości. 

Pełna specyfikacja techniczna oczyszczacza z funkcją detoksykacji VBreathe Tasman jest dostępna na stronie dystrybutora www.vbreathe.pl

Spodobał Ci się artykuł jak zdezynfekować mieszkanie i oczyścić powietrze ? Będzie nam miło jeśli udostępnisz go w mediach społecznościowych. Nie zapomnij oznaczyć nas tagiem #Czteryfajery.

Komentarze

 1. Oczyszczacz powietrza posiadam, a o detoksykatorze to nie słyszałam. Bardzo ciekawy sprzęt, szczególnie dla alergików, muszę polecić teściowej, ma "palacza" w domu :-)Kiedyś takich sprzętów nie było i ludzie też jakoś żyli, teraz co chwile na rynku pojawiają się jakieś nowości, nie sposób nadążyć za tą nową technologią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że nie słyszałam o tym jeszcze a nawet by się przydało, bo i papierosy i alergie w domu i astmy trzy oraz POCHP, ale to jest hm... Doiśc drogie. trzeba przyznać, musze się temu przyjrzeć bardziej, zaintrygowałaś mnie, już tam byłam w tym sklepie i rozważam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezentuje się bardzo ładnie:-)Nigdy nie słyszałam o takim odtruwaczu. Człowiek się ciągle uczy. Nie ukrywam,. że bardzo by mi pasował do sypialni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre urządzenie, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą wywietrzyć mieszkania naturalnie. No i w takim ciekawym kolorze...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o taki urządzeniu, w domu nie ma palenia i nic nie sprawia, że mam alergię. Ale po wyjściu z domu to się zaczyna. Bardzo ciekawe i przydatne dla wielu osób. Olejki w żelu bardzo mnie zainteresowały, coś tu jest dla mnie. Bardzo chętnie zapoznam się z tym odtruwaczem.
  Dzięki za recenzję :-)
  Irena- Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis z ciekawą i przydatną rzeczą w domu. Córka nasza jest alergiczka i myślę że takie urządzenie bardzo nam się przyda. Pierwszy raz słyszę o takim urządzeniu I fajnie ze I nim piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy sprzęt, przyznam, że nie słyszałam o nim wcześniej. Na pewno przydatna rzecz w domu. A i muszę dodać, że całkiem ładnie wygląda ;)))
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mysle, ze bardzo przydatny w zanieczyszczonych miastach, kiedy czyta sie o zanieczyszczeniu powietrza np w Krakowie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy sprzęt, przy mojej astmie może by się sprawdził

  OdpowiedzUsuń
 10. O fajny sprzęt. Pierwszy raz taki widzę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczyszczacza powietrza używam od dobrych kilku lat. U mnie takie urządzenia sprawdzają się i och działanie jest odczuwalne. W końcu piątka kotów to nie są przelewki ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Muszę przyznać, że to urządzenie to dla mnie zupełna nowość, a opisane działanie brzmi rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wędrówki po kuchni19 sierpnia 2021 14:31

  To z pewnościa jest bardzo przydatne, szczególnie w domach w dużych miastach

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe, nigdy wcześniej nie pomyślałam o tam urządzeniu a wydaje się być naprawdę przydatne ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wow, bardzo przydatny sprzęt! Muszę pomyśleć o zakupie :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych