12/11/2018

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show

Sobota, 8 grudnia na długo zapadnie w pamięć miłośnikom win. Adresowane zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów największe winiarskie wydarzenie roku Ferment Show zgromadziło ponad 40 wystawców - importerów win z całego świata oraz wielu gości. Ferment Show był jednocześnie niepowtarzalną okazją do spotkania konsumentów z przedstawicielami dynamicznie rozwijającej się w Polsce branży winiarskiej.

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show

Wśród degustacji i prezentacji najlepszych, dostępnych w Polsce win, szczególną uwagę zwracała oferta Cono Sur. Stosunkowo młoda, bo istniejąca od 1993 roku marka Cono Sur Vineyards &Winery, stawia sobie za cel zainteresowanie odbiorców winami Nowego Świata, stosując przy tym zrównoważone, oparte na szacunku do środowiska naturalnego i nawiązujące do tradycji rzemieślniczej, metody produkcji. Zbiory dokonywane są ręcznie przez pracowników poruszających się na rowerach. Stąd na wielu etykietach można zauważyć charakterystyczne logo roweru.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Cono Sur należy do grona pięciu największych na świecie producentów szczepu Pinot Noir oraz jest największym producentem szczepu Gewurztreminer w Ameryce Południowej.

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show

Podczas Ferment Show marka Cono Sur, zaprezentowała nowy branding doskonałych win klasy premium - Cono Sur Reserva Especial. Wymagający konsumenci znajdą wśród nich pięć gatunków win - poczynając od Sauvignon Blanc, poprzez Carmenere. Merlot, Cabernet Sauvignon, na Pinot Noir kończąc. Uwagę gości przyciągały nie tylko wysmakowane, eleganckie, ciemnoniebieskie etykiety serii Cono Sur Reserva Especial, ale też doliny w których uprawiane są dane szczepy: Casablanca Valley, Bio-Bio Valley, San Antonio Valley.

Linia Cono Sur Reserva Especial z pewnością przypadnie do gustu znawcom sztuki winiarskiej. Na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem Cono Sur Reserva Especial Cabernet Sauvignion, Maipo Valley - bogate, czerwone, wytrawne wino, w ustach owocowe, z eleganckim zakończeniem oraz Cono Sur Reserva Especial Merlot, Colchagua Valley o intensywnym smaku i bogatej palecie aromatów czerwonych owoców.

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show

 Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy więcej win Cono Sur Vineyards & Winery w polskich sklepach, zwłaszcza, że nasz kraj jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się europejskich rynków sprzedaży wina.

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show

Cono Sur Reserva Especial na Ferment Show


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Drukuj lub zapisz przepis