Cuba Libre - rum z colą

Cuba Libre - rum z colą

łatwe przepisy na drinki z rumem


Cuba Libre - rum z colą jest jednym z najbardziej znanych i zarazem najprostszych do przygotowania drinków z rumem. Powstał około 1900 roku podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej. To właśnie stacjonujący na Kubie amerykańscy żołnierze zaczęli mieszać rum z colą. Cuba Libre szybko zyskał tak wielką popularność, że podobnie jak inny drink z rumem - mojito podawany jest w niemal każdym barze. Nazwa drinka Cuba Libre oznacza w dosłownym tłumaczeniu Wolna Kuba i nawiązuje do walki Kubańczyków o niepodległość.

Przepisy na drinki w whisky

Cuba-Libre-rum-z-cola

Przepis na drinka Cuba Libre zawsze zawiera dwa główne składniki - rum i colę, a dokładniej mówiąc Coca-Colę. Choć istnieje ściśle określona receptura opracowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów (The International Bartenders Association), to do Cuba Libre można użyć dowolnych proporcji rumu i coli. Żeby być w zgodzie z tradycją jego bazę powinien stanowić lekki biały kubański rum, ale często stosuje się też ciemne odmiany rumu. Drink cuba libre czyli rum z colą serwujemy w wysokich szklankach typ highball.

Cuba-Libre-rum-z-cola

Cuba Libre - rum z colą - przepis

składniki na 1 drink
  • 50 mililitrów białego kubańskiego rumu
  • 120 mililitrów coca-coli
  • 10 mililitrów soku z limonki
  • lód w kostkach
  • do dekoracji ćwierć lub 1/8 limonki

Cuba Libre - rum z colą - jak zrobić

Drink Cuba Libre to najprostszy drink jaki możecie sobie wyobrazić. Nie potrzebujemy do niego shakera czy specjalistycznych barmańskich akcesoriów. Wystarczy do wysokiej szklanki wrzucić kostki lodu, polać je sokiem z limonki, dodać rum, uzupełnić coca-colą i wymieszać przez kilkanaście sekund.
A później wznieść toast za wolną Kubę
Cuba Libre !

Cuba-Libre-rum-z-cola

Kubański drink Cuba Libre - rum z colą

Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *


Blog Cztery Fajery założyliśmy niemal 9 lat temu, jako naszą podręczną książkę kucharską i swego rodzaju pamiętnik kulinarny. Dziś adresujemy go do każdego, kto kocha gotować albo dopiero rozpoczyna swoją przygodę w kuchni.

Dzielimy się z Tobą tylko tymi przepisami z których sami korzystamy. Nie znajdziesz tu nic, czego nie przyrządziliśmy ani potraw, których nigdy więcej nie ugotujemy. Każdy przepis, który opublikowaliśmy, sprawdziliśmy najpierw na sobie.


Znajdziesz tutaj zarówno dania tradycyjnej polskiej kuchni, jak i przepisy z odległych zakątków świata. Bardzo lubimy kuchnię regionalną, więc i takich receptur nie mogło zabraknąć, a ponieważ oboje jesteśmy wielkimi miłośnikami kawy, to doczekała się ona osobnego działu na blogu.

Lubimy pisać, ale jeszcze bardziej lubimy, kiedy czytacie to o czym piszemy. Będziemy wdzięczni za Wasze komentarze, bo to największa nagroda na jaką liczyć może bloger.

A teraz ugotujmy coś wspólnie
Ola i Paweł

Znajdziesz nas tutaj

Znajdziesz nas tutaj: