8/09/2019

Cuba Libre - rum z colą

Cuba Libre - rum z colą

łatwe przepisy na drinki z rumem


Cuba Libre - rum z colą jest jednym z najbardziej znanych i zarazem najprostszych do przygotowania drinków z rumem. Powstał około 1900 roku podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej. To właśnie stacjonujący na Kubie amerykańscy żołnierze zaczęli mieszać rum z colą. Cuba Libre szybko zyskał tak wielką popularność, że podobnie jak inny drink z rumem - mojito podawany jest w niemal każdym barze. Nazwa drinka Cuba Libre oznacza w dosłownym tłumaczeniu Wolna Kuba i nawiązuje do walki Kubańczyków o niepodległość.

Przepisy na drinki w whisky

Cuba-Libre-rum-z-cola

Przepis na drinka Cuba Libre zawsze zawiera dwa główne składniki - rum i colę, a dokładniej mówiąc Coca-Colę. Choć istnieje ściśle określona receptura opracowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów (The International Bartenders Association), to do Cuba Libre można użyć dowolnych proporcji rumu i coli. Żeby być w zgodzie z tradycją jego bazę powinien stanowić lekki biały kubański rum, ale często stosuje się też ciemne odmiany rumu. Drink cuba libre czyli rum z colą serwujemy w wysokich szklankach typ highball.

Cuba-Libre-rum-z-cola

Cuba Libre - rum z colą - przepis

składniki na 1 drink
  • 50 mililitrów białego kubańskiego rumu
  • 120 mililitrów coca-coli
  • 10 mililitrów soku z limonki
  • lód w kostkach
  • do dekoracji ćwierć lub 1/8 limonki

Cuba Libre - rum z colą - jak zrobić

Drink Cuba Libre to najprostszy drink jaki możecie sobie wyobrazić. Nie potrzebujemy do niego shakera czy specjalistycznych barmańskich akcesoriów. Wystarczy do wysokiej szklanki wrzucić kostki lodu, polać je sokiem z limonki, dodać rum, uzupełnić coca-colą i wymieszać przez kilkanaście sekund.
A później wznieść toast za wolną Kubę
Cuba Libre !

Cuba-Libre-rum-z-cola

Kubański drink Cuba Libre - rum z colą

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Drukuj lub zapisz przepis