TRYB JASNY/CIEMNY
ZNAJDŹ PRZEPIS:

Szukaj wg składnika

Szukaj wg rodzaju kuchni

Szukaj wg dania

Apteka natury ma leki na wirusy

Apteka natury ma leki na wirusy


recenzja książki Zbigniewa T. Nowaka. 


Apteka natury ma leki na wirusy to książka, która wychodzi na przeciw oczekiwaniom tych z Was, dla których termin ekomedycyna nie jest jedynie synonimem mody na powrót do przeszłości. Właściwości lecznicze roślin doceniają od zarania dziejów mieszańcy każdego zakątka świata. Siłę ziół wykorzystuje także nauka, zwłaszcza w czasach, kiedy zawodzą preparaty syntetyczne. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia współcześnie, kiedy konwencjonalne metody leczenia nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

apteka-natury-ma-leki-na-wirusy
Recenzja książki  Apteka natury ma leki na wirusy autorstwa Zbigniewa T. Nowaka.

Zbigniew T. Nowak, w swojej najnowszej książce koncentruje się na przeciwwirusowych właściwościach roślin i produktów pszczelich. "Apteka natury ma leki na wirusy" to przystępnie napisane kompendium i zarazem zbiór przepisów na napary, syropy, nalewki, które możemy samodzielnie przygotować z ogólnie dostępnych składników.
Niewątpliwie zaletą książki są też informacje na temat właściwości farmakologicznych poszczególnych roślin oraz porady dotyczące m.in. bezpiecznego stosowania preparatów ziołowych. Cieszy mnie fakt, że autor zwrócił uwagę na to, że osoby przyjmujące leki nie zawsze mogą korzystać z dobroczynnej mocy ziół. Wielu autorów zdaje się bowiem zapominać, że w każdym z surowców zielarskich zachodzi szereg reakcji chemicznych, mogących osłabiać lub nasilać działanie innych leków. O interakcjach ziół z lekami syntetycznymi możesz przeczytać w artykule Kiedy zioła mogą być niebezpieczne.
Zabrakło mi natomiast w książce bibliografii i źródeł, z których autor korzystał. Jako czytelnik chciałabym mieć możliwość zapoznania się z ich treścią.

apteka-natiry-ma-leki-na-wirusy

Benedyktyńska praca Zbigniewa T. Nowaka, który w swojej książce zawarł ogrom informacji o przeciwwirusowych właściwościach roślin, sprawia, że jest to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę. "Apteka natury ma leki na wirusy" to nie tylko poradnik dla osób zainteresowanych świadomym wykorzystywaniem właściwości prozdrowotnych popularnych i ogólnie dostępnych darów natury, ale też ciekawa i przyjemna w odbiorze lektura. Na pochwalę zasługuje również szata graficzna i dbałość o wysoką jakość wydania.

Tytuł: Apteka natury ma leki na wirusy
Autor: Zbigniew T. Nowak
Liczba stron: 328
Wydawnictwo Aromat Słowa
Data wydania: lipiec 2020

Komentarze

  1. Bardzo mnie zaciekawiła ta pozycja. Chętnie sięgam do naturalnych metod leczenia. Muszę się z nią zapoznać i zobaczyć czy mogę stosować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naturalne leki z natury to temat bardzo ciekawy. Często budzi kontrowersje i jest różnie postrzegany w zestawieniu z naukową medycyną. Książka mnie zaintrygowała i na pewno się z nią zapoznam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych